AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Antalyaspor’dan sert tepki: Bari gölge etmeyin

İlk Yayınlanma : 16 Nis 2021 - 23:23 / Son Güncelleme : 16 Nis 2021 - 23:47

Fraport TAV Antalyaspor, Ziraat Türkiye Kupası final öncesi başlattığı bayrak kampanyasına tepki gösteren İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru'na sert sözlerle karşılık verdi.

Antalyaspor’dan sert tepki: Bari gölge etmeyin

AJANSSPOR - HABER

Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde şehri ayağı kaldırmak için bayrak kampanyası düzenleyen Antalyaspor, yapılan eleştirilere aynı sertlikte cevap verdi.

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’nun “Antalyaspor karın doyurmuyor” ifadelerini içeren açıklamasına karşı kırmızı-beyazlı kulüp yazılı açıklamada bulundu.

Antalyaspor basın sözcüsü Aziz Çetin, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Manevi olarak camiamıza büyük bir darbe vurdu"

“Antalyaspor’umuz, Başkanımız Mustafa Yılmaz önderliğinde başlattığı Bayrak Kampanyası ile kent olarak Ziraat Türkiye Kupası finaline odaklanmak, şehrimizi kırmızı –beyaza boyamak ve bununla birlikte kulübümüze maddi gelir kazandırmak için harekete geçti.Kısa süre içerisinde 7’den 77’ye her kesimden destek gördük. Maddi gücü olanlar bayrak satın alarak, olmayanlar kampanyamızın duyulması için gayret göstererek, taraftarımız da özellikle bayrak asımında gönüllü olarak bize katkı verdi. Bugüne kadar verilen destek ile ne kadar güçlü bir camia olduğumuzu gördük. Ancak bugün İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’nun yaptığı bir açıklama, oluşan müthiş sinerjiyi bozduğu gibi, manevi olarak camiamıza büyük bir darbe vurdu.Sayın belediye başkanına birkaç tavsiyemiz olacak;

"Antalya’nın bir ilçesi olduğunuzu unutmamanızı tavsiye ederiz"

Belli ki siyasi deneyiminiz, altından kalkamayacağınız sözleri söylememeniz gerektiğini bilecek kadar derin değil.Antalyaspor siyaset üstü bir kurum olduğu gibi, siyasi söylemlere alet edilemeyecek kadar büyüktür. Altında ezilir, hayatınız boyunca unutamayacağınız dersler verir. ‘Şehir Bizim, Takım Bizim, Kupa Bizim’ sloganımızı dilinize dolayarak ‘Alın size verdik kupayı’ yanıtınız, oturduğunuz koltuğun ağırlığını kaldıramadığınızı da göstermiştir. Belli ki; takım da sizin değil, şehir de… Antalya’nın bir ilçesi olduğunuzu unutmamanızı tavsiye ederiz. Sizleri sosyal medyanızdan takip ettiğiniz bir İstanbul takımı ile baş başa bırakıyoruz. Siz o takımı takip ederken biz de bir başka İstanbul takımına karşı kupayı alacağımıza yürekten inanıyoruz. Biz, hayalimiz olan kupayı Antalya’ya getirip, şehrimizi kırmızı beyaz bayraklarla süslerken sizden tek şey istiyoruz.

Lütfen gölge etmeyin.”

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ne demişti?

Başkan Küçükkuru, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak kampanyayı sert sözlerle eleştirmişti. 

Küçükkuru “Benim derdim memleket. Ne olacak Antalya 3 ay sonrasını düşünemiyorum. Antalya çöktü. Antalyaspor karın doyurmuyor. Bayrak asalım bakalım her yere 5’er bin lira verip. Ya ya Antalya çok yaşa! Yazık insanlar çöpte ekmek arıyor. Takım bizim, kupa bizim. Alın size verdik kupayı. Aç insanlar aç. Kupa istemiyor, iş istiyor, aş istiyor insanlar. Parti başkanı kim olmuş kupa kimin olmuş, umurunda mı insanların.” ifadelerini kullanmıştı.

Antalyaspor'un bayrak kampanyası hakkında

Kulübün 55 yıllık tarihinde ikinci kez Türkiye Kupası finalinde mücadele edecek olan Antalyaspor, hem kenti kırmızı-beyaz renklerle süslemek hem de kulübe gelir getirmek amacıyla "şehir senin, takım senin, kupa senin" sloganıyla bayrak kampanyası başlatmıştı.

 

"Kampanya ile 5 bin büyük bayrak asılması hedefleniyor"

Kampanyaya, Antalyaspor'a destek olmak isteyen herkesin katılabileceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kampanya ile 5 bin büyük bayrak asılması hedefleniyor. Kampanya çerçevesinde kentin sanayici ve iş insanlarının yanı sıra evlerinin balkonlarını ve iş yerlerini Antalyaspor bayrakları ile süslemek isteyenler için farklı bayrak satışları gerçekleştirilecek. Kampanya çerçevesinde 3 farklı bayrak satışı gerçekleştirilecek. Bayrakların ilki 4x6 metre ebadında olacak. Caddelerde dalgalanacak olan bayrağın üst kısmında #KupaSeninAntalya, orta kısmında Antalyaspor arması, alt kısmında ise katkı koyan firmanın ismi yer alacak. Bu bayrak 5 bin liradan satılacak. İkinci bayrak, kentin önemli cadde ve sokaklarında yer alan elektrik direklerinde yer alacak ve bin lira olacak. Üçüncü bayrak ise biraz daha küçük olacak ve 100 liraya satılacak."