Arda Turan küllerinden doğabilecek mi?

Futbol kariyerinde Atletico Madrid ve Barcelona formaları giyen sonrasında düşüş yaşayıp Başakşehir'e transfer olan ve bu sezon başında yuvası Galatasaray'a dönen Arda Turan küllerinden doğmak istiyor. Milli Takım için yeniden umutlanan Arda Turan, bu süreçte neler yaptı, neler yapıyor? İşte detaylar...
10 Kasım 2020 09:58- Son Güncelleme - 10 Kasım 2020 10:10
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray'a bu sezon başında transfer olan Arda Turan, Başakşehir forması giyerken rakip oldukları Fatih Terim'in elini öpmüş ve önceki dönemde oluşan buzları eritmişti. Terim elini öpen Arda Turan için, "Ben o eski Arda'yı görür gibi oldum. Bu Arda gönüllere girer" demişti. Fatih Terim'in bu öngörüsü tuttu ve Arda Turan şu anda Florya'da deneyimli teknik adamın sağ kolu oldu ve takımın da kaptanı. Arda'nın istekli tavrı sonrası milli takım kapıları da aralandı. Peki, Arda Turan külllerinden doğabilecek mi? Arda Turan geri dönüş sinyali verene kadar neler yaptı? İşte yanıtı...

Fatih Terim'den Arda'ya: "Kendini iyi hazırla"

Fatih Terim, Sivasspor ile oynadıkları ve 2-1 kazandıkları maçtan 5 gün önce kaptan Arda Turan ile bir konuşma yaptı. Sabah'ın haberine göre; Fatih Terim takım kaptanı Arda Turan, "Sana güveniyorum. Kendini iyi hazırla" dedi.

Arda Turan geri dönüş sinyaline kadar neler yaptı?

Sahanın yıldızlarından olan 33 yaşındaki oyuncu da golünü atarken maç sonunda gözyaşlarına boğuldu. Arda Turan'ın eski formuna kavuşma sinyali vermesine kadar neler yaptığı da ortaya çıktı. 

Haftada 4 gün tesiste kaldı

Arda Turan, kulüpsüz kaldığı 7 aylık periyotta bireysel çalışmalarını aksatmadı ve Atletico Madrid'deki kilosuna (75) kavuştu. Florya'daki yeni sezon hazırlıklarında en çok çalışan isimdi. Ağustos ayında ailesini Bodrum'a gönderdi, haftada 3-4 gün tesiste kaldı.

Tüm takım ona saygı duyuyor

Altyapıdan çıkan Emin Bayram'dan takımın en kariyerli ismi Falcao'ya kadar herkesin sevgisini ve saygısını kazandı. Yıldız futbolculardan Feghouli, "O bizim kaptanımız ve bize çok iyi liderlik ediyor" görüşünü yayıncı kuruluş aracılığyla paylaştı. 

Herkes sohbet toplantısında

Kamplarda yenen yemeklerin ardından odalarına çekilmeyen yerli-yabancı futbolcular, Arda'nın yanında sohbetlere katılıp birbirileriyle kaynaştı. Deneyimli oyuncu hem Galatasaray'la ilgili anılarını anlattı hem de takımı birbirine kenetledi.

Vergisini kendi veriyor, yıllık 2.6 milyon TL kazanıyor

Galatasaray'dan yıllık 4 milyon TL alan Arda Turan'ın anlaşmasının bir de detayı ortaya çıktı. Yönetim, oyuncunun vergisine karışmıyor. Arda Turan, 2020-21 sezonu için ödediği verginin ardından yıllık 2.6 milyon TL kazanıyor.