• Diğerleri

Arda Turan'ı hüngür hüngür ağlatan olay!

10 Nisan 2020 20:13- Son Güncelleme - 10 Nisan 2020 20:17

Galatasaray’ın 1987 jenerasyonundan Uğur Erdoğan, Ajansspor’a açıklamalarda bulundu. 1987 jenerasyonundan Galatasaray’ın çok faydalanamamasının sebebi olarak dönemin sportif direktörü Adnan Sezgin gösteren Uğur Erdoğan, “İçimizde Arda’dan daha yetenekliler de vardı. 87 dönemi inanılmaz bir dönem. Galatasaray’ın hiçbir sıkıntısı olmazdı” yorumunu yaptı.

"Adnan Sezgin herkesi küstürdü"

Bu sezon Yozgatspor forması giyen Uğur Erdoğan, Galatasaray günleri için “Sportif direktör, Adnan Sezgin gelmişti başımıza. Kendi oyuncularını getirdi Barış Özbek’ler, Serkan Çalık’lar. Adnan Sezgin onları tercih etti. Kiralık gideceksiniz dedi. Herkesi küstürdü. Hiç kimse o dönemde Galatasaray’da barınamadı. O takımın korunması lazımdı” dedi.

"Arda'dan özür dilerim"

Galatasaray’dan çok yakın arkadaşı olan Arda Turan’a bir kırgınlığı olup olmadığını sorduğumuz Uğur Erdoğan, “İnsanlar hata yapabilir. Arda, ben, Mülayim çok samimiydik liseden beri. Gönül koyduğum nokta ben onu çok aradım onu açmadı arayıp sormadı beni. Ama ona da hak veriyorum insanın ortamı değişiyor. Sonra düşündüm kendimce Uğur sen de böyle olsan belki o kadar çok arayan soran olacak ki bir gün dönemeyeceksin. En son aradığımda milli takım kampındaymış. Kardeşim inan ben annemle babamla görüşemiyorum dedi ben de yüzüne kapattım. Benim hatam. Hatta Sonra Mülayim’i aramış Uğur bana gönül mü koydu demiş, bir şey mi yaptım demiş. Benim hatamdan oldu Sizin aracılığınızla özür diliyorum kendisinden” diye konuştu.

"Hüngür Hüngür ağladı"

"Hüngür Hüngür ağladı"

Arda Turan’ın Galatasaray’a dönmesi gerektiğini vurgulayan Uğur, “Kesinlikle Ocak ayında dönmeliydi. O çok büyük bir Galatasaraylı. Hiç unutmuyorum PAF takımındaki ilk Fenerbahçe maçında maçtan önce bana bu maçı almalıyız dedi. 1 tane ben attım, üç tane o attı. Hüngür hüngür ağladık. Biz hasta Galatasaraylıyız. Kesinlikle dönmeliydi yapılanı anlayamadım, niye böyle büyük tepki var. İnşallah Galatasaray’da bırakır ocakta olmadı ama yazın olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Chelsea - Crystal Palace (2-0) - Maç Özeti - Premier League 2019/20