Avrupa Karate Şampiyonası'nda bronz şansı

11 Mayıs 2018 12:11- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2018 12:11
Google news abonelik
Avrupa Karate Şampiyonası'nda bronz şansı

Sırbistan’da süren 53. Avrupa Karate Şampiyonası’nın ikinci gün sabah seansında tatamiye çıkan Erkek ve Kadın Kata Milli Takımları, bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, erkekler üçüncülük maçında Azerbaycan, kadınlar ise Almanya'nın rakibi olacak. Karşılaşmalar 13 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran’dan oluşan Erkek Kata Milli Takımı, ilk turda Fransa’yı 5-0 yenerek, çeyrek finale yükseldi. Bu turda ev sahibi Sırbistan’ı 4-1'lik skorla geçen milliler, yarı finalde İspanya'ya 3-2 kaybetti ve bronz madalya için mücadele etme hakkını elde etti.

Dilara Eltemur, Gizem Sofuoğlu ve Rabia Küsmüş’ten oluşan Kadın Kata Milli Takımı da ilk turda Romanya'yı, çeyrek finalde de Karadağ’ı aynı sonuçla 5-0 yenerek, yarı finale yükseldi. Bu turda İtalya'ya 3-2 mağlup olan Türk Milli Takımı, üçüncülük maçına çıkmaya hak kazandı.

Şampiyonanın akşam seansında, Avrupa şampiyonu Erkek Kumite Milli Takımı ve Avrupa üçüncüsü Kadın Kumite Milli Takımı tatamiye çıkacak.

 

Kale dibinden topu dışarı yolladı