Bakan Osman Aşkın Bak'tan Rize övgüsü

29 Aralık 2017 17:58- Son Güncelleme - 29 Aralık 2017 17:58
Google news abonelik
Bakan Osman Aşkın Bak'tan Rize övgüsü

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'nin su sporlarında son yıllarda büyük başarılar elde ettiğini ve dünya çapında ödüller kazandığını dile getirdi. Bak, yapılan tesislere de dikkati çekti.

Temel atıldı

Rize'de Gündoğdu mahallesinde sahil dolgu alanı üzerinde yapılması planlanan Su Sporları Merkezi binasının temeli Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından atıldı.

Video - “Dünya çapında ödüller kazandılar”

Hazineye ait olan 2 bin 500 metre kare alan üzerinde 771 metre kullanım alanı olacak Su Sporları Merkezi temelinin atan Bakan Bak, törende yaptığı konuşmada, tesisin 2,5 milyon TL'ye mal olacağını kaydederek, "Su sporlarında son yıllarda büyük başarılara Rize el attı, Dünya çapında ödüller kazandılar. Rize denize kıyısı olan bir il ve yüzme sporlarında başarılar bekliyorum. Dünya çapında sporcular yetiştirmeliyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan son yıllarda ülkemize binlerce spor tesisi yaptırdı. Cumhurbaşkanımızın spora olan tutkusu ortada, Rizeli gençlerimiz deniz ile barışık olmalı. Rize’den Milli takıma sporcularımız var, bunların sayısı artmalı” dedi.

Tesis hakkında bilgiler

Bakan Bak, yapılacak olan tesisin hazineden devir alındığını dile getirerek, “2,5 dönüm bir arazı üzerinde 772 metre kullanım alanı olan bir tesis yapacağız, bu tesiste 2 adet kayıkhane, kondisyon merkezi, soyunma odaları, 60 kişilik yemekhane ve çeşitli birimler yer alacak, tesis Ağustos ayında hizmete girecek ve 2,5 milyon TL'ye mal olacak” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, Beaubois'yı avlarken görüntülendi