AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş'ta altyapı devrimi: '8 oyuncumuz A Takım'da direkt oynayacak'

İlk Yayınlanma : 15 Nis 2021 - 14:26 / Son Güncelleme : 15 Nis 2021 - 14:35

Beşiktaş Kulübü Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi önemli açıklamalar yaptı. Detaylar haberimizde...

Beşiktaş'ta altyapı devrimi: '8 oyuncumuz A Takım'da direkt oynayacak'

Mehmet Ekşi açıklamalarında "Uygulamada A takıma oyuncu verme projemiz başladı. Şu anda, altyapıdan yetişen iki tane oyuncumuz banko oynuyor. 4 oyuncumuz da her an oynayabilecek pozisyonda. Gelecek sezon için de 4 oyuncu daha vermeyi planlıyoruz A takıma..." ifadelerini kullandı.

'Başkan ve Sergen Yalçın sıfır hata ile gidiyor'

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Mehmet Ekşi, "A takımın şampiyonluğu ile ilgili erken konuşmayalım. Tabii ki şampiyon olmak istiyoruz. Bence Beşiktaş mükemmel bir sezon geçiyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Sergen Yalçın sıfır hatayla gidiyorlar" dedi.  

Rıza Çalımbay'la yaşanan ayrılığın ardından Beşiktaş Futbol A Takımı'nda teknik direktörlük yapan Mehmet Ekşi, "Elimizden geleni yaptık. Rıza Çalımbay'dan sonra teknik direktör oldum. Tigana gelince genel menajer oldum. Bizim yabancı hiçbir teknik direktörden eksiğimiz yok. Bugün yerli teknik direktörlerin ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

'Bir önceki dönemde 40 oyuncuyu Türk futboluna kazandırdık'

Ekşi, "Kaleci Ersin ve Rıdvan Yılmaz harika oynuyorlar. Necip Uysal nereye koyarsan oynar. Beşiktaş için elinden geleni yapıyor. Çok azimli ve fedakâr bir insan. Necip'in içinde bulunduğu jenerasyondan 40 futbolcu liglerde oynuyor. Korcan Çelikay, Kenan Özer gibi oyuncular yıllardır Süper Lig'de başarıyla oynuyor" ifadelerini kullandı. 

'8 altyapı oyuncumuzu A Takım'da oynatmayı planlıyoruz'

Sergen Yalçın'la sürekli iletişim hâlinde olduklarını belirten Ekşi, "Uygulamada A takıma oyuncu verme projemiz başladı. Şu anda, altyapıdan yetişen iki tane oyuncumuz banko oynuyor. 4 oyuncumuz da her an oynayabilecek pozisyonda. Gelecek sezon için de 4 oyuncu daha vermeyi planlıyoruz A takıma... Yani yeni sezonda 7-8 altyapı oyuncusunun A takımda direkt oynamasını amaçlıyoruz. Bunu için 19 yaş altı takımda küçük yaşta oyuncu oynatıyoruz. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde oynasa da altyapıdan gelen oyuncularımızın 11'e girmesi konusunda hiç sorun olmaz " dedi.