• Diğerleri

Beşiktaş'ta liste 6'ya düştü! Transfer formülü...

Beşiktaş gelecek sezon için transferde atağa kalktı. Ancak; siyah-beyazlılar yüksek maliyetli yabancı oyuncular yerine düşük maliyetli oyuncuları kadrosuna katmak zorunda. Pekiyi bu nasıl yapılacak? İşte Beşiktaş'ın transferi formülü...
22 Mayıs 2020 09:04- Son Güncelleme - 22 Mayıs 2020 09:08
Google news abonelik

Beşiktaş’ta gözler yapılacak transferlere çevrildi. Gelecek sezon için 30 milyon Euro bütçe belirleyen siyah-beyazlılar, rotasını gurbetçi oyunculara çevirdi. Beşiktaş kaç transfer yapacak? Gelişmeler ve detaylar haberde…

Beşiktaş, transferde gurbetçi avına çıkacak

Skorer’in haberine göre; Beşiktaş Yönetimi rotasını Avrupa’da top koşturan yetenekli gurbetçilere çevirirken, arayışlarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Siyah-beyazlılar, yabancı oyuncuların astronomik ücretleri ve ekonomik kriz nedeniyle önümüzdeki dönemde teknik heyetin ihtiyaç duyduğu isimleri büyük ölçüde gurbetçi oyuncular arasından seçecek.

Ekonomik krizi aşma hedefi

Genç oyunculara ve altyapıya yatırım yapacaklarını aktaran siyah-beyazlı yöneticiler, “Artık pilot takım aramaya gerek yok. Altyapıyı güçlendireceğiz, buradan yetenekli futbolcuları A takıma kazandıracağız. Ekonomik krizi aşmanın bir yolu da buradan geçiyor” dedi.

Beşiktaş kaç transfer yapacak?

Beşiktaş kaç transfer yapacak?

Beşiktaşlı idareciler özellikle Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerde çok sayıda yetenekli gurbetçi oyuncunun forma giydiğini belirterek, 5 veya 6 futbolcuyu yeni sezonda kadroya katmak istediklerini ifade etti.

Listede kaç futbolcu var?

Geniş transfer listesinde toplam 16 gurbetçi futbolcunun yer aldığını vurgulayan siyah-beyazlılar, “Bu torbadan en fazla 6 oyuncuyu transfer edeceğiz. Bu futbolcular hem genç, hem de yetenekli olacak. Kaldı ki gurbetçi oyuncuların birçoğunun Avrupa’nın önde gelen kulüplerinde oynadığını görüyoruz. Transfer rakamları öyle uçuk olmayacak. Aksi takdirde ekonomik krizi düzeltemeyiz” ifadelerini kullandı.

“Pahalı transferlere nokta koyacağız”

Genç ve yarışmacı bir kadro kurmanın gayreti içinde olduklarını da kaydeden siyah-beyazlılar, “Süper Lig’e gelen çok sayıda yabancı oyuncunun ülke futboluna katkı veremedikleri gerçeği ortada. Elbette kaliteli yabancılar da var, ancak onların rakamları da oldukça astronomik düzeyde. Transfer politikamızda içe dönmek ve altyapıya eğilmekten başka çaremiz yok. Gurbetçi futbolcularla kadromuzu takviye edeceğiz. Hem yarışmacı bir takım oluşturacağız, hem de pahalı transferlere nokta koyacağız” diye konuştu.

5. Hafta / Liverpool - Newcastle United: 3-1 (Özet)