AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş'tan yeni açıklama: "Altında kalırlar"

İlk Yayınlanma : 01 Nis 2021 - 09:30 / Son Güncelleme : 01 Nis 2021 - 10:15

Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında oynanacak maç öncesi Merkez Hakem Kurulu'nun Halil Umut Meler ataması siyah-beyazlı camiada büyük tepki çekti. Beşiktaş Başkan Danışmanı Erol Kaynar, canlı yayında sert ifadeler kullandı. İşte detaylar...

Beşiktaş'tan yeni açıklama: "Altında kalırlar"

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş İletişim ve Medyadan Sorumlu Başkan Danışmanı Erol Kaynar, Halil Umut Meler'in Kasımpaşa-Beşiktaş mücadelesine atanmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Kaynar, "Beşiktaş büyük bir camia. Beşiktaş, büyük bir taş, kimse altında kalmasın" diye konuştu. Detaylar haberde... 

Erol Kaynar'dan Halil Umut Meler eleştirisi

Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında oynanacak maça hakem Halil Umut Meler'in atanması tartışmaları da beraberinde getirdi. Beşiktaş resmi olarak hakem atamasıyla ilgili açıklama yaparken, bir açıklama da Erol Kaynar'dan geldi. Kaynar, bu atamayı anlayamadıklarının altını çizdi ve camialarla inatlaşılmaması gerektiğini vurguladı.

"Meselemiz Halil Umut Meler ile değil"

Kimseyle kavgalarının olmadığını anlatan Erol Kaynar, "Süleyman Seba'nın bir sözü var hatırlarsanız. "Beşiktaş'ı üzmesinler" der. Hakikaten Beşiktaş'ı üzmesinler. Biz kendi içimizde, kendi şartlarımızla oluşuyor ve en iyi şeyi sahada yapmaya çalışıyoruz. Saha içerisinde mücadelemizi veriyoruz. Saha dışına hiçbir zaman çıkmak istemiyoruz, istemedik. Ama gelinen noktaya baktığınız zaman sayın Meler'in, bizim meselemiz Meler'le de değil, bir maç önce görev yapan hakemin bir sonraki maça atanmasının nedenini bir türlü bulamıyoruz. Çünkü bu lig tarihinde bir ilk" dedi. 

"Beşiktaş, büyük taş, kimse altında kalmasın"

MHK'nın bu atamayla Beşiktaş'ın yanı sıra hakemleri de zor durumda bıraktığını ifade eden Kaynar şöyle konuştu: 

Bunun nedeninin MHK, bizim için değil sadece, Türk kamuoyu için kabul edilebilir bir açıklamasının olması lazım. Yoksa altında haklı olarak herkes bir şey arar. Lig tarihinde görülmemiş bir şeyi, ligde artık sonlarına girilmiş dönemde böyle bir atamada bulunulması bütün camiayı ayağa kaldırdı. Bizi de zor durumda bırakıyorlar. Aynı zamanda bizi bırakın, hakemleri de zor durumda bırakıyorlar. En ufak bir hatada herkes altında başka bir şey atayacak. Ne gerek vardı buna. Siz camialarla inatlaşmayın. Beşiktaş büyük bir camia. Beşiktaş, büyük bir taş, kimse altında kalmasın. Sonra bunun sorumluluğunu taşımak çok zordur. Bunlara gerek yok.

"Açıklama yapmazlarsa altında ezilirler"

Merkez Hakem Kurulu'ndan açıklama yapılması gerektiğini ifade eden Kaynar, "Bunları niçin yapıyorsunuz? Bunun cevabını MHK'dan bekliyoruz. Camia olarak, futbol kamuoyu olarak bekliyoruz.Futbol otoritelerinin kabul edibileceği bir açıklamayı MHK'dan bekliyoruz ve cumaya kadar da bekliyoruz. Kendileri bu konuda bize ve türk spor kamuoyuna açıklama yapmalıdırlar. Yoksa bunun altında ezilirler. Lütfen bunu kabul etsinler" dedi.

Yabancı hakemi neden istiyorlar?

Erol Kaynar, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin yabancı hakemlerin derbi maçları yönetmesi fikrini de hatırlattı. Ancak; bu cümlenin çok farklı noktalara çekildiğini şu sözlerle ifade etti: 

"Her derbi maçlarından önce ve sonra çok çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Derbilerde bir taraf mutlaka şikayetçi olur. Çoğu zaman ikisi birden şikayetçi olur. Hakemlerimiz yıpratılır. Sayın başkanımız bunu engellemek adına yabancı hakem gelsin sözünü söyledi. Yoksa 'hakemlerimize güvenmiyoruz, beğenmiyoruz, sevmiyoruz' anlamında değil. Alıp başka yerlere götürdüler. Hakemlerimizin bu derece yıpratılmasını istemiyoruz. Aynı hakemi inadına yapar gibi hemen ertesi maçımıza atadılar. Bunun nedenini açıklamalar zorundalar. Bu atama büyük bir camia ile inatlaşmak gibi görünüyor. Buna inanmak istemiyorum. Kendileri bu atamanın altında kalır."