• Diğerleri

Boateng "Yarı Türk" çıktı!

12 Şubat 2020 17:02- Son Güncelleme - 12 Şubat 2020 17:07
Boateng "Yarı Türk" çıktı!

Boateng'in hayat hikayesi nasıl? Boateng Türkçeyi nereden öğrendi? Boateng neden Gana'yı seçti? Boateng, Beşiktaş'ta başarılı olur mu?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Futbolcu Temsilcisi Ali Polat'ın açıklamaları şu şekilde:

Boateng "Yarı Türk"!

"Boateng Berlin'de büyüdü. Türklerin çok yoğun olduğu bir mahallede 5 kardeşlerdi. 5 kardeşte futbolcu ancak 3'ü başaramadı ve sadece 2'si profesyonel oldu! Alman Milli Takımı'nın tüm alt yaş kategorilerinde oynadı. Bayern'deki kardeşi Almanya'yı seçti ancak Beşiktaşlı Boateng babasının ülkesi Gana Milli Takımı'nı seçti. Zaten Türklere yatkınlığı çok fazla. Yarı Türk gibi. "

Beşiktaş'a gelişi Almanya'da büyük etki yaptı!

"Sıcakkanlılığı Berlin'de Türk mahallesinde yetişmesinden geliyor. Çat pat Türkçe de anlıyor. Keşke Türkiye'ye daha erken gelseydi. Erken gelse daha da iyi işler yapardı ancak önümüzdeki 2 sezonda Beşiktaş'ta iyi işler yapacağını düşünüyorum. Transfer döneminde Beşiktaşlı arkadaşlarına mesaj atmış size geliyorum diye. Zaten Bundesliga'dan dolayı çok gurbetçi arkadaşı var. Onlar Boateng'e referans oldu. Altyaspısı Hertha Berlin altyaspısı o yüzden Beşiktaş'a gelişi Almanya'da çok yankı yaptı.Türkler tribünlere oynayan şov yapan oyuncuları daha çok seviyor. Boateng'de form tutarsa tribünleri coşturur ve çok iyi işler yapar."