Dartta 6 madalya

13-16 Mayıs 2015 tarihleri arasında İtalya'nın Lido Di Losolo şehrinde yapılan Akdeniz Dart Kupasında milli takım, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya olmak üzere toplam 6 madalya elde etti.
19 Mayıs 2015 13:41- Son Güncelleme - 19 Mayıs 2015 13:41
Google news abonelik
Dartta 6 madalya

İtalya (A - B), Cebelitarık, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Malta ve Türkiye'nin katıldığı şampiyonada, ülkemizi Mete Özdemirci yönetimindeki Rabia Uslu, Şennur Yaşlı, Ümit Uygunsözlü, Gökhan Ulusoy, Utku Karaca ve Mürsel Yavuz'dan oluşan milli takım temsil etti. 

Şampiyonada milli takımımız şu dereceleri elde etti: Tek Erkeklerde Ümit Uygunsözlü, çift kadınlarda ise Şennur Yaşlı- Rabia Uslu altın madalyaya ulaştı. Tek erkeklerde Utku Karaca ise bronz madalyanın sahibi oldu. Çift erkeklerde Ümit Uygunsözlü - Utku Karaca, tek kadınlarda Şennur Yaşlı gümüş madalya elde etti. Erkek takımlarda da milliler gümüş madalyanın sahibi oldu. 

Milli takımın elde ettiği neticenin önemli olduğunu kaydeden Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, "Önümüzde önemli sınavlar var. Haziranda Elektronik Dart Dünya Şampiyonası, Temmuzda Gençler Avrupa Şampiyonası ve en önemlisi Antalya'da ev sahibi olduğumuz Ekim ayı sonunda yapılacak Dünya Şampiyonası. Sezonun ilk önemli turnuvasında iyi başlamak bizim için önemliydi. Sporcularımı kutluyorum" dedi.  

Kendi kalesine öyle bir gol attı ki...