Deniz Çoban: "Kırmızı kart görmesi doğru olurdu"

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi hakem Ali Palabıyık açısından nasıl geçti? Derbide hangi hatayı yaptı? Deniz Çoban'dan derbi ve Ali Palabıyık yorumu...
28 Eylül 2020 10:09- Son Güncelleme - 28 Eylül 2020 10:12
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 0-0 biten derbi maçla ilgili bir yorum da eski hakem ve spor yazarı Deniz Çoban'dan geldi. Derbinin hakemi Ali Palabıyık nasıl bir performans sergiledi? Yaptığı hatalar nelerdi?

"Hakem ekibi açısından rahat geçti"

Deniz Çoban, Fanatik'teki değerlendirmesinde derbinin son yılların aksine hakem ekibi açısından çok rahat geçtiğini ve fazla kritik pozisyon yaşanmadığını ifade etti.

"Taylan ve Gustavo'nun kartları hatalıydı"

Çoban, "Maçın hakemi Ali Palabıyık, 90 dakika maçın kontrolünü elinde bulundurdu. Maç süresince bazı kart hataları ve birkaç önemsiz faul hatası oldu. Maç içinde cılız penaltı beklentileri oldu. Tamamında devam kararları yerindeydi. 88’de Luyindama, Ferdi’nin eline kazara basıyor. Hakemin pozisyonu devam ettirmesi doğruydu. 10’da Thiam, 11’de Valencia, 56’da Marcao yaptıkları faullerde sarı kart görmeliydiler. Ayrıca Taylan ve Gustavo’nun kartlarının da hatalı olduğunu düşünüyorum. Erol Bulut’un sarı kart gördüğü pozisyonda, Ömer Bayram’ın lehine çaldığı faul düdüğünde hatalıydı. Tisserand’ın müdahalesi topaydı" dedi.

"Kırmızı kart doğru karar olurdu"

"Kırmızı kart doğru karar olurdu"

Deniz Çoban maçta aslında tek bir kritik karar olduğunu ifade ediyor. 23. dakikada yaşanan pozisyon ile ilgili Deniz Çoban'ın ifadeleri şu şekilde:

Falcao topla buluşup tam ceza sahasına girecekken, Tisserand, topu eliyle oynadı. Palabıyık ise sarı kartını çıkarttı. Top her ne kadar yüksekten gelse de; şiddeti ve düştüğü yere baktığımda Falcao’nun topu kontrol etme olasılığını yüksek görüyorum. Dolayısıyla “bariz gol şansı” nedeniyle kırmızı kartın bu pozisyonda daha doğru olduğunu düşünüyorum. Fakat bu yorumum göreceli, sana göre/bana göre bir değerlendirme. Dolayısıyla tartışılan bir karar için VAR müdahalesinin yapılmaması da doğru görünüyor.

En İyi Asistler | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)