AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Derbiye giden tüm gazetecilere koronavirüs...

İlk Yayınlanma : 24 Mar 2020 - 15:02 / Son Güncelleme : 24 Mar 2020 - 15:06

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmada görev yapan basın mensupları, maçın ardından Fatih Terim'in basın toplantısını takip

Derbiye giden tüm gazetecilere koronavirüs...

Koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Beşiktaş derbisi sonrasında basın toplantısı düzenlemiş ve o toplantıda serzenişte bulunmuştu. Terim basın toplantısında, "Burada bulunan herkes için risk var. Bildiğim kadarıyla 67 kişiyiz. Birimize virüs bulaşsa ne olacak?" demişti. O toplantıda yer alan basın mensupları adına Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden bir açıklama geldi.

TSYD'den TFF'ye koronavirüs testi talebi

Spor Yazarları Derneği'nden Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Kadir Kardaş'a hitaben bir mektup yazdı ve toplantıda yer alan basın mensuplarının yaşanan gelişmelerin ardından tedirgin olduğu ve basın mensuplarına test yapılması gerekliliği vurgulandı.

TSYD: "Amacımız toplantıda görev yapan arkadaşlarımızın teste tabi tutulmasıdır"

TSYD'den yapılan açıklamada, "Bildiğiniz gibi Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Bu üzücü gelişme, Fatih Terim'in düzenlediği basın toplantısına katılan yazar, muhabir, foto muhabiri ve kameraman arkadaşlarımız arasında haklı bir tedirginlik yaratmıştır.

Arzumuz Türkiye'de futbolun patronu Türkiye Futbol Federasyonu'nun, sağlıklarını riske atıp derbi maçta görev yapan basın emekçilerinin kaygılarına kayıtsız kalmayıp, o basın toplantısında görev yapan arkadaşlarımızın da teste tabi tutulmasının sağlanmasıdır. Gereğini rica ederiz" ifadelerine yer verildi. (AJANSSPOR DETAY HABER)