• Diğerleri

Eczanelerden maske nasıl alınacak ? Telefona kod nasıl gelecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapılacak. İstanbul ve Ankara'da eczanelerde ücretsiz maske dağıtılmaya başlandı.Peki ücretsiz maske eczaneden nasıl alınır? Eczanelerden maske alan yeniden ne zaman maske alacak? Detaylar haberimizde...
10 Nisan 2020 20:32- Son Güncelleme - 10 Nisan 2020 20:32
Eczanelerden maske nasıl alınacak ? Telefona kod nasıl gelecek?

Türkiye tüm dünyada etkisini arttıran koronavirüse karşı önlem almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlanacak. Başlangıçta İstanbul ve Ankara'da bulunan vatandaşlar için başlatılan maske dağıtımı kısa sürede tüm Türkiye'de uygulamaya geçecek.

Maskeler eczaneden nasıl alınacak?

Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların eczanelere gidip TC kimlik numaralarını ve cep telefon numaralarını sisteme kaydettirmeleri gerekiyor. Bu bilgileri veren vatandaş cep telefonlarına gelen doğrulama kodunun ardından ücretsiz maskelerini alacak.

Maske alan yeniden ne zaman maske alabilecek?

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, “10 gün sonra vatandaşlara bu mesaj tekrar mı gönderilecek?” sorusuna şu yanıtı verdi: Bunun cevabını şu anda bilmiyoruz. Çünkü bu çok yeni ve bugün başladı. Ancak bu uygulamayı başlattıklarına göre herhalde devamı olacaktır diye düşünüyoruz.

5. Hafta / Schalke 04 - Mainz 05: 2-1 (Özet)