Engelli sporcular için SMS kampanyası başlıyor

Bu yıl 10’uncu yılını dolduran Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, “Ulaşıyorum, Öyleyse Varım” SMS kampanyasıyla sporcuların ulaşım sorununa çözüm olacak.
18 Aralık 2015 13:21- Son Güncelleme - 18 Aralık 2015 13:21
Google news abonelik
Engelli sporcular için SMS kampanyası başlıyor

Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sporcularının ulaşımlarını sağlayacak erişilebilir bir aracın ilk adımını attı. Ocak ayında başlatacağı ‘‘Ulaşıyorum Öyleyse Varım’’ SMS kampanyasıyla da projeye destek bekliyor.

Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan kampanyayla ilgili şunları söyledi; “Türkiye’de faaliyet gösteren spor kulüplerinin ortak sorunlarından bir tanesi de sporcuların antrenmana ulaşımı. Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde böyle hayati bir sorunu çözeceğimiz için mutluyuz. Elbette büyük emek ve çabanın sonucunda bunu başardık. Geçtiğimiz aylarda kulübümüzün 10’uncu kuruluş yıldönümünü kutladık. 10 yıldır engelli bireylerin haklarını savunabilmek adına büyük mücadele veriyoruz. Kulübümüzün ‘hak temelli’ politikalarını bizimle aynı amacı taşıyan diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına da yaymak istiyoruz.”

Aracın, kulübün başlatacağı “Ulaşıyorum Öyleyse Varım” kampanyası kapsamında alındığını belirten Karadoğan sözlerine şöyle devam etti; “Şu ana kadar engelli üyelerimiz birilerinin fiziki gücü yardımıyla araca bindirilip indirilebiliyordu ve bu da onları mutsuz eden bir durumdu. Ancak Sabancı Vakfı ve Temsa’nın desteğiyle artık başkalarına ihtiyaç duymadan spor yapma isteklerine kavuşabilecekler. İyi bir sosyal girişimcilik örneği olacağına inandığımız ‘Ulaşıyorum Öyleyse Varım’ kampanyamız Ocak ayı ortasında başlayacak. Sporcularımıza son derece modern ve erişilebilir bir araç kazandırmanın yanında kampanya sayesinde engelli bireylerin uğradığı ayrımcılığı, hak ihlallerini yüz binlerce insana ileterek, doğrudan farkındalık yaratma şansı bulacağız. Türkiye’de engelli hakları konusunda yeni bir akım yaratmak istiyoruz ve bunu yapacak potansiyele sahibiz.’’

Aracın teslimatı sırasında Temsa Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Temsa Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Genç Engelliler Spor Kulübü üyeleri de hazır bulundu. Ersan, “Genç Engelliler Spor Kulübü ve Celal Karadoğan yürüttüğü çalışmalar ile fark yaratmaya ve bu farkın toplumsal bir duyarlılık oluşturmasına katkı sağlıyorlar. Biz de bu projeye katkı sağlamaktan çok mutluyuz” dedi.

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu