AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ersun Yanal: Kaybetmemek güzel ama…

İlk Yayınlanma : 08 Mar 2021 - 18:51 / Son Güncelleme : 08 Mar 2021 - 19:03

Süper Lig haberleri… Fraport Tav Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 1-1 berabere sonuçlanan Kasımpaşa maçının ardından “Kaybetmemek güzel ama galibiyet özlemimiz var. Bugün çıkarken bir top kaybında cezayı kestiler. Biz de daha hızlı ceza kesmeliyiz. Bu cömertliği bırakmalıyız” dedi. İşte ayrıntılar…

Ersun Yanal: Kaybetmemek güzel ama…

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig’in 29. haftasında Antalyaspor ile Kasımpaşa 1-1 berabere kaldı. Üst üste 7. beraberliklerini aldıkları maç sonu açıklamalarda bulunan Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, “Kaybetmemek güzel ama galibiyet özlemi de var. Bugün çıkarken bir top kaybında cezayı kestiler. Bundan önce kazanamaya yakın olduğumuz birçok maçın senaryosu gerçekleşti. Rakibimize bir pozisyon dışında pozisyon vermedik. Ama futbolun en yumuşak kaybı çıkarken top kaybı” diye konuştu.

"Galibiyete yakın olduğumuz maçları alamadık"

Hücumda yeterince üretken olamadıklarını vurgulayan deneyimli teknik adam şöyle devam etti: “Olması gereken bizim becerilerimizi ortaya koyup sonuç almaktır. Maalesef bundan uzak duruyoruz. Kazanmaya yakın olsak da kazanamadığımız maçlar oyandık hep. Geçen hafta Fenerbahçe maçı da öyleydi.

"Antalyaspor kazanan takım olacak"

Sonuçta kazanan bir takım olacağız. O yolda iyi ilerlediğimizi düşünüyorum. Kaybetmemek de önemliydi. Bu seriler önemli. Şimdi iki Alanya maçımız var. Onlar da bugün dış sahada kazandılar. Biz daha hızlı ceza kesmeliyiz. Bu cömertliği bırakmalıyız. Kazanan takım tarafına geçen hamleleri yapmalıyız. Böyle maçlarda yeteneklerinizin de ön plana çıkmsı ve rakip takımın savunması ile ilgili yapmanız gereken şeyler var."