Esat Delihasan: Sporcularla gurur duyuyorum

13 Mayıs 2018 16:42- Son Güncelleme - 13 Mayıs 2018 16:42
Google news abonelik
Esat Delihasan: Sporcularla gurur duyuyorum

Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Esat Delihasan, Sırbistan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden ve başarılı bir şekilde Türkiye'yi temsil eden sporcularla gurur duyduğunu söyledi. Delihasan, Dünya Şampiyonası’ndaki hedeflerini de anlattı.

Esat Delihasan: “Gurur duyuyorum”

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, başkan Delihasan, "Gururu verici bir tablo. Beş yıl üst üstte aynı istikrarı ve aynı seviyeyi koruyabilmek çok zor." değerlendirmesini yaptı.

"Geçen yılda Avrupa Şampiyonası'nda yine en çok madalya kazanan ülkeydik. İspanya bir gümüş madalyayla bizi geçebildi. Bu başarılar olimpiyatlarda bize bir ışık verir. Bu başarıları olimpiyatlarda taçlandırmak istiyoruz. Hükümete ve bakanlığa teşekkür ediyorum. Bu başarıları Cumhurbaşkanımıza ve Türk halkına hediye ediyorum."

Esat Delihasan: “İyi sonuçlar almak istiyoruz”

Önlerinde kasım ayında yapılacak Dünya Şampiyonası'nın bulunduğunu belirten Delihasan, "Çok zor bir süreç. Dünya Şampiyonası'nda seviyeyi üste çıkartıp iyi sonuçlara imza atmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası'na kadar iyi bir şekilde hazırlanarak, iyi sonuçlar almak istiyoruz." şeklinde görüşlerini paylaştı.

Anneleri unutmadı

Federasyon başkanı Esat Delihasan, annelerin bir gün değil, her zaman hatırlanması gerektiğine dikkati çekerek, "Tüm kadınlarımızın ve annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Gol geldi tribünden düştü