"Ali Sami Yen'de bu kadar kolay mı 8, 9, 10 vermemek!"

Galatasaray haberleri... TFF Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor ile 1-1 berabere kaldıkları maç ile ilgili açıklamalarda bulundu. Terim TFF'nin hükmen yenilgi ve karşılaşmanın hakemi hakkında konuştu. Terim, "Kardeşim 10 oyuncu değişti ya! Herkes yatıyor. 5 dakika mıdır! Ali Sami Yen'de bu kadar kolay mı 8, 9, 10 vermemek" dedi. İşte detaylar...
23 Kasım 2020 20:38- Son Güncelleme - 23 Kasım 2020 20:48
Google news abonelik

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor ile 1-1 berabere kaldıkları maç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Çocuklara haksızlık etmek istemiyorum"

Maç öncesi konuşan Terim, "Koronavirüse yakalananlara geçmiş olsun diliyorum. Sadece bizim takımda olanlara değil. Milli ara pandemiden dolayı bize çok ağır geldi. Ancak bu şansı alan oyuncularımın kendilerine verilen fırsatı değerlendireceklerini umuyorum. Çok da bu çocuklara haksızlık etmek istemiyorum. İnşallah onlar da o formayı vermemek için uğraşırlar" dedi. 

Terim hükmen yenilgi ile ilgili neler dedi?

TFF'nin hükmen yenilgisi hakkında da konuşan Terim, "Pandeminin yakıp-yıktığı ortamda TFF'nin de işi kolay değil. Şu anda 30 vaka var. Sadece 7 hafta boş. Kuralda erteleme var bildiğim kadarıyla, hükmen yenilgi yok. İkinci yarı için düşünüyorlar sanırım. 42 hafta oynuyoruz biz. Zaman sıkıntıları var. Erteleyince nereye koyacaksınız? TFF'de haklı olarak bunu düşündü. Türkiye Ligi çok ciddi bir lig. Herkes bir yarış içerisinde. Sahaya çıkacak 11'lerin bu kadar hasta içerisinde gençlerle çıkması, yayıncı kuruluş...O zaman hükmeni de koyabilirsiniz. 

"TFF'nin bir an önce karar alması lazım"

"TFF'nin bir an önce karar alması lazım"

Ertelemenin çok fazla olacağını düşünecek olursak yarın bir gün karar alındığında ülke adına 15 gün, 21 gün, 1 ay... İnşallah olmaz. Ara vermek zoruna kalırsak asıl sıkıntı o zaman. Çünkü herkesin kafasından bir ses çıkacak. "Bana kalırsa böyle bir ihtimal olursa TFF'nin kararı budur. Türkiye Kupası'na finale geldiniz nerede oynayacaksınız diye soruyorsunuz. Hiç sormaya gerek yok. TFF'nin bir an önce şu şartlar altında şu karar alacağım demesi lazım. Rahatsız edici sorularla da muhatap olmaz" şeklinde konuştu. 

Terim'in maç öncesi açıklamaları son

"İlk yarı farklı bir sonuçla içeriye girmeliydik"

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Terim, "Kayserispor'u mücadelesi için kutluyorum. Aldıkları puandan dolayı tebrik ediyorum. 1 tane isabetli şutları var, o da gol. Futbol da bazen böyle bir oyun. 25 şut atmak bir şeyi değiştirmiyor. İçeri atmak gerekiyor. 11'e 10 farklı olması gerekirken maç 1-1 bitti. İlk yarı farklı bir sonuçla içeriye girmeliydik ama maalesef çok yakın mesafelerden golü atamadık. Bugün 5 dakika verdiler, sahada kaldım, bir yere gitmedim. 

"Ali Sami Yen'de bu kadar kolay mı 8, 9, 10 vermemek"

Biz top oynamak istiyoruz. Muhteşem bir performans gösteren genç hakem... Kardeşim 10 oyuncu değişti ya! Herkes yatıyor. 5 dakika mıdır! Ali Sami Yen'de bu kadar kolay mı 8, 9, 10 vermemek. Bu süre 5 dakika mıdır? Oyunun momentumunu karşı taraf düşürdükten sonra isterseniz hiç vermeyin! Zaten vermiyorsunuz! Oynamak isteyenler var, karşı tarafta oynamak istemeyen var. 

"Bu maça bakın, 45 dakika oynandı mı acaba?"

"Bu maça bakın, 45 dakika oynandı mı acaba?"

Bu maça bakın, 45 dakika oynandı mı acaba? Buna müsaade eden bir Türk hakemliği var. Ben de yatan oyuncuma kızıyorum. Ağır hareket etmeyi anlarım ama tüm maç boyunca buna müsaade edersen... Mesela oynayalım istiyoruz. İsyanım buna! Onlar seminerlerde anlatsınlar" açıklamasını yaptı.