Fenerbahçe altyapısı 1907’ye teslim

Son dakika Fenerbahçe haberi... Fenerbahçe, altyapı için hamle yaptı. Peki Fenerbahçe altyapısına kim geldi? İşte detaylar...
1 Ekim 2020 12:14- Son Güncelleme - 1 Ekim 2020 12:21
Google news abonelik

Barış ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR

Fenerbahçe Başkan Ali Koç kulübün geleceği için her fırsatta altyapının önemine değinirken, bu konuda sarı lacivertlilerden hamle geldi. Altyapıya destek için komite kuruldu.

Komitede 1907 Derneği’nden Başkan Ruşen Çakır ve bazı isimler de yer alırken, sarı lacivertli kulübe ait diğer derneklerden de isimler bulunuyor. Komite Fenerbahçe yöneticileri Selahattin Baki ve Aram Markaroğlu’na bağlı olarak çalışacak.

Komite ilk toplantısını gerçekleştirirken, hedef altyapıdaki eksikleri belirleyerek bunu çözüme kavuşturmak ve Fenerbahçe’nin geleceğini oluşturacak gençleri kulübe kazandırmak olarak belirlendi.

1907 Derneği bugüne kadar sarı lacivertli kulübe birçok konuda destek verdi. 

İşte bunlardan bazıları:

Tüm geliri Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bırakılmak üzere “Bahçedeki Fener" belgeselinin hazırlanması (2002)

Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Şubesi idaresinin tüm gelir ve giderleriyle birlikte üstlenilmesi, 4 sezon boyunca toplam 11 milyon dolar bütçe sağlanması (1993 – 1997)

1907 Sportif Hizmetler A.Ş'nin (FENERIUM) kurulması ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredilmesi (1998)

90 yıldır tescil edilmeyen Fenerbahçe ambleminin tescil işlemlerinin yapılmasına öncülük edilmesi (1997)

1907UNIFEB Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği'nin kuruluşu (2003)

"Asr-ı Fener" Fenerbahçe Kitabı hazırlanması, Fenerbahçe Camiasının yoğun katılımı ile hazırlanan özel gecede tanıtılması (2008)

"Fener Sahada" mobil uygulamasının hayata geçirilmesi, marka tescilinin yapılması (2015)

1907 Fenerbahçe Derneği tüm dünyada yükselen değer olan ve ülkemizde de dikkatleri üzerine çeken, farklı dallarda ve kategorilerdeki oyunlarda profesyonel takımlar barındıran, E-Spor (Elektronik Oyun Sporları) dünyasına kuruluşuna öncülük ederek "1907 Fenerbahçe" takımıyla adım attı. (2017)

"Kalpleri Fetheden Renkler" kampanyası ile dernek üyeleri ve taraftarlardan toplanan bağışlarla Fenerium'dan 5 bin adet forma alınması ve bunların ülkemizin dört bir yanında kısıtlı imkanlara sahip taraftarlara ulaştırılması için organize edilmesi (2018)

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun yeni yapılacak tribününün finansman organizasyonu, Fenerium 1907 Tribünün oluşturulması için işletme ve satış organizasyonunun yönetilmesi (2005-2018)

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Balotelli ve çılgın gol sevinçleri