AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'de başkanlık seçim tarihi açılandı!

Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 24 Nis 2021 - 11:52 / Son Güncelleme : 24 Nis 2021 - 12:00

Fenerbahçe Kulübü, başkanlık seçiminin 29-30 Mayıs tarihinde yapacağını açıkladı. İşte detaylar...

Fenerbahçe'de başkanlık seçim tarihi açılandı!

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe Kulübü, başkanlık seçiminin 29-30 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Fenerbahçe’nin tüzüğüne göre Mayıs ayında Olağan Seçimli Genel Kurul’un yapılması gerekiyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle kongreler ertelendi.

Sarı-lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu toplantısında seçim ile ilgili Genel Sekreter Burak Çağlayan Kızılhan bilgi verdi.

Seçim tarihini açıklayan Kızılhan, “Bildiğiniz üzere kulübümüzde yönetim kurulları tüzüğümüze göre 3 yıl süre ile görev alıyor. Seçimli Genel Kurulumuzun yapılabilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Gerekli izinin alınması durumunda Seçimli Genel Kurulu yapma hakkını elde edeceğiz. Görev süremizin dolması ile birlikte 29-30 Mayıs tarihlerinde Olağan Seçimli Genl Kurul toplantısının heyecanını yaşayacağız. İlk toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın Ülker Stadı’nda gerçekleşecektir. Çıkacak her türlü sonucun camiamız için şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Genel Kurulumuzun açıkladığımız tarihlerde gerçekleşmesi durumunda 34 bin 750 üyemizden oy kullanma hakkına sahip olan üye sayımız 28 bin 548’dir.Tüzüğümüzün gerektiği şartlarda Genel Kurul çağrımız ilerleyen günlerde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Mevcut Başkan Ali Koç 3 Haziran 2018'de eski başkan 16 bin 092 oyla Aziz Yıldırım'ı geçerek seçimi kazanmıştı.