• Diğerleri

Fenerbahçe'de değişim şampiyonluk getirecek mi?

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe'de değişim şampiyonluk getirecek mi? 2018 Haziran ayında Başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç ile beklenen başarı bugüne kadar gelmedi. Peki, değişim şampiyonluk getirecek mi? İşte detaylar...
31 Temmuz 2020 17:43- Son Güncelleme - 31 Temmuz 2020 17:50
Google news abonelik

Barış ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR

Fenerbahçe son 5 yılda ikinci kez futbol takımında yeniden yapılanmaya hazırlanıyor. Sarı lacivertliler eski Başkan Aziz Yıldırım döneminde 2015/2016 sezonunda büyük değişim yaşamıştı.

Gelen Transferler Ödenen bonservis bedeli

Josef de Souza Dias     8 milyon Euro
Simon Kjaer                  7.65 milyon Euro
Ozan Tufan                   7 milyon Euro
Robin van Persie          6.60 milyon Euro
Luis Nani                      6 milyon Euro
Jose Fernando             3.40 milyon Euro
Volkan Şen                   2.50 milyon Euro
Şener Özbayrakli         1.63 milyon Euro
Fabiano Ribeiro           Bedelisiz Kiralık
Abdoulaye Ba              Bedelsiz Kiralık

Giden Transferler Alınan Bonservis bedeli

Moussa Sow              16 milyon Euro
Emmanuel Emenike   Kiralık 3.5 milyon Euro
Dirk Kuyt -
Mert Günok                Serbest kaldı
Selçuk Şahin              Serbest kaldı
Emre Belözoğlu          Serbest kaldı
Pierre Webo                Serbest kaldı
Egemen Korkmaz       Serbest kaldı

Sportif direktör Giuliano Terraneo önderliğinde Fenerbahçe'de son yılların en hareketli transfer dönemi 2015/2016 yılında geçirildi. Yeni transferlerin sadece bonservisine 41.68 milyon Euro ödenirken oyuncu satışından da 19.5 milyon Euro gelir elde edildi. 10 oyuncu gelirken takımın iskelet kadrosu gönderildi.

Teknik direktörlüğe de Vitor Pereira getirildi. Fenerbahçe büyük değişim ile Türkiye'de ve Avrupa'da başarı için yola çıktı. Nani ve Robin Van Persie'nin olduğu kadro Avrupa'da çok ses getirse de saha sonuçları elde edilemedi. Sarı lacivertliler Beşiktaş'ın şampiyon olduğu sezonu ikinci tamamlayarak bir bakıma transfer şampiyonluğunu skorlara yansıtamadı. Sonuç olarak Fenerbahçe'deki revizyon Aziz Yıldırım döneminde sonuç vermedi.

2018 Haziran ayında Başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç ile beklenen başarı bugüne kadar gelmedi. Koç hata yaptıklarını her fırsatta dile getiriyor. Sarı lacivertlilerde futbol hayatına veda eden Emre Belözoğlu gelecek sezondan itibaren büyük ihtimalle sportif direktörlük görevine başlayacak. Koç'un yetki verdiği Emre kaliteli kadro kurulması gerektiğini ısrarla vurguluyor.

Bu noktada tecrübeli futbol adamı Fenerbahçe'ye yeni sezonda başarılara götürecek nokta transferler için çalışmalar yürütüyor. Fenerbahçe için değişim bu defa öncekinden farklı olacak. Transferde kulübün ekonomik şartlarına uygun davranılacak.  Emre Belözoğlu anlaşmaya varılan yeni teknik direktör Erol Bulut ile birlikte sahada oynanacak sisteme uygun oyuncuları kadroya dahil etmek için gecesini gündüzüne katıyor. Fenerbahçe için son derece kritik bir sezon öncesi uygulamaya koyulan büyük değişim bu kez olumlu sonuç verip vermeyeceği sezon içinde ortaya çıkacak.

Duraklamalarda 4 gol birden!