AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fernando Alonso: "Yarışa arkadan başlamak zor olacak"

İlk Yayınlanma : 17 Nis 2021 - 23:52 / Son Güncelleme : 18 Nis 2021 - 00:05

2021 Formula 1 sezonu ikinci yarışı Emilia-Romagna Grand Prix'sine Mercedes pilotu Lewis Hamilton ilk sıradan başlarken, eski dünya şampiyonu Fernando Alonso 15. sırada yer alacak.

Fernando Alonso: "Yarışa arkadan başlamak zor olacak"

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun ikinci yarışı Emilia-Romagna Grand Prix'sine, Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton ilk sırada yer alırken, eski dünya şampiyonu Fernando Alonso 15. sırada kendine yer buldu.

2018 yılına veda ettiği pistlere bu sezon Alpine takım pilotu olarak geri dönen Fernando Alonso, henüz istenilen başarıyı elde edemedi.

Sezonun ilk yarışı olan Bahreyn GP'ye 9. sırada başlayan Alonso, ikinci sıralama turlarında ise 15. sırada yer alarak hayal kırıklığı yarattı. 

"Durumu analiz edeceğim"

Sıralama turu sonrası açıklamalarda bulunan Alonso "Yeterince iyi değildim. Dengenin iyi ve hızlı olduğunu hissettim fakat çizgiyi her geçtiğimde ilk 10'a girmek için yeterince iyi değildi. Bu yüzden durumu analiz edeceğim bir dahaki sefere daha iyi olmak adına gelişmeye çalışacağım. Imola, geçiş fırsatları konusunda çok iyi değildir, bu yüzden de yarışa arkadan başlamak zorlayıcı olacak." ifadelerini kullandı.

"Belki de daha bu seviyede değilimdir"

Aracını daha iyi tanıması gerektiğini dile getiren Alonso "Aracın sınırlarını daha iyi anlamalıyım, belki de bunu zor pistlerde yapmalıyım. Bunun gibi pistlerde, aracın seviyesine güvenmek zorundasınız. Böyle geleneksel pistler, araca güven gerektirir ve bu güveni kullanarak, sıralamalarda aracın sınırlarını zorlamalısınız. Belki de daha bu seviyede değilimdir. Bir sonraki için gelişmeye çalışacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Formula 1'de sezonun ikinci yarışı Emilia-Romagna Grand Prix, 63 tur üzerinden düzenlenecek ve TSİ 16.00’da başlayacak.