FLAŞ! Trabzon’a göktaşı düştü iddiası! Açıklama geldi

Türkiye’ye göktaşı meteor mu düştü? Sosyal medyada ‘Trabzon’a göktaşı düştü’ iddiası bir numaralı gündem oldu. Öte yandan Türkiye meteor konusu ise çok konuşulanlardan biri oldu. Peki Türkiye’ye göktaşı meteor mu düştü? Sosyal medyada Trabzon'daki vatandaşlar bir ışık parlaması gördüklerini dile getirdiler. Trabzon'a göktaşı mı düştü? Emniyetten açıklama geldi! İşte detaylar…
27 Mayıs 2020 23:07- Son Güncelleme - 27 Mayıs 2020 23:07
Google news abonelik

Sosyal medyada ‘Trabzon’a göktaşı düştü’ iddiası en çok konuşulan konu oldu. Vatandaşlar bu gelişme üzerine Türkiye’ye göktaşı meteor mu düştü araştırmalarını ise sıklaştırdı. Trabzonlu vatandaşlar sosyal medyada bir ışık parlaması gördüklerini belirttiler. Bunun üzerine Trabzon’a göktaşı meteor düştü iddiaları sıklaştı. Konuyla ilgili olarak emniyetten ise bir açıklama geldi. Türkiye - Trabzon’a göktaşı mı düştü? İşte merak edilenler...

TRABZON'A GÖKTAŞI MI DÜŞTÜ?

Göktaşı yağmuru bu akşam saat 20.30'dan itibaren Türkiye'nin birçok şehrinde görüldü. Göktaşının yaydığı ışık Doğu Karadeniz Bölgesi'nde özellikle Trabzon ve Artvin illerinde gözlenirken, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin yanı sıra Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere birçok şehirde göründü. 

Türkiye'ye göktaşı düşüp düşmediğiyle ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Erzurum’da göktaşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı cep telefonu görüntülerine yansıdı.

Erzurum’da akşam saatlerinde hava aniden aydınlandı. Göktaşı olduğu düşünülen cismin düşme anı kameralara yansırken insanlar şaşkınlığını gizleyemedi. Düşme anından sonra ise havada toz bulutu oluştuğu görüldü.

EMNİYET'TEN GÖKTAŞI AÇIKLAMASI!

Sosyal medyada birçok yurttaş gökyüzünde bir "ışık topu" gördüklerini iddia etti. Trabzon Emniyeti, birçok ilçeden bu yönden ihbarlar olduğunu doğrularken, gelişmeleri takip ettiklerini belirtti.

Karadenizli yurttaşlar gökyüzünde bir ışık topu gördüklerini iddia ettiler. Kimi yurttaşlar göktaşı olduğunu savunurken, görenlerin şaşkınlıkla izlediği olayın ne olduğu merak konusu oldu. Sosyal medyada Artvinli ve Trabzonlular, gökyüzünde "ışık topu" gördüklerini söyledi.

 Trabzon'un yerel medyası 61saat.com'un Emniyetten aldığı bilgilere göre; Trabzon Emniyeti, kentin birçok ilçesinden bu tür ihbarlar geldiğini doğrularken yeryüzü ile alakalı bir durum olmadığını ve gelişmeleri anbean takip ettiklerini belirtti.