AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray antrenmanında sıcak anlar! İşte öne çıkan isimler

İlk Yayınlanma : 08 Nis 2021 - 14:13 / Son Güncelleme : 08 Nis 2021 - 15:53

Galatasaray'ın basına açık yapılan antrenmanında teknik direktör Fatih Terim, verdiği pozitif enerjiyle dikkat çekti. Oğulcan Çağlayan, Halil Dervişoğlu, Falcao, Babel, Arda ve Gedson idmanda önce çıkan isimler olurken koronavirüs geçiren Emre Kılınç ve Taylan Antalyalı'nın durumu yarın belli olacak..

Galatasaray antrenmanında sıcak anlar! İşte öne çıkan isimler

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'da Fatih Karagümrük karşılaşması öncesi bugün antrenman basına açık şekilde gerçekleşti. 
Sakatlığı bulunan Kerem Aktürkoğlu, annesinin vefatı sebebiyle ülkesine giden Henry Onyekuru, izolasyon sürecindeki Emre Kılınç ve Taylan Antalyalı'nın yanı sıra Martin Linnes de antrenmana katılmadı.

Negatif çıkarsa oynayacaklar

Muhabir Safa Kaan Öztürk'ün bildirdiğne göre yarınki PCR testinde Emre Kılınç ve Taylan negatif çıkmaları halinde Karagümrük maçı kadrosunda yer alacak. Emre Kılınç'ın testi negatife dönerse ilk 11'de şans bulacak.

Hızla hücuma çıkma

Sarı-kırmızılı takım ısınma hareketleri ve pas çalışmalarının ardından ana bölümde ikiye ayrılıp karşılıklı bir oyun gerçekleştirildi. Yeşil takım 10 oyuncuyla, turuncu takım 8 oyuncuyla mücadele ederken daha sonra 10'a 9 oyuna geçildi. Buradaki amaç az sayıdaki takımın birinci bölgeden topla doğru şekilde çıkması üzerindeydi. Yeşil takım oyuncuları önde press yaptı ve turuncu takım topu çıkarmaya çalıştı. Sonrasında çift kale maç yapıldı. Çift kale maçta da orta saha boş bırakıldı ve kaleye yakın bölgelerdeki varyasyonlar üzerinde duruldu.

Antrenmanın öne çıkanları

Antrenmanda öne çıkan isimlerin başında Oğulcan Çağlayan, Halil Dervişoğlu, Falcao, Babel, Arda ve Gedson oldu. Top çıkarma oyununda topu kaleciden ilk olarak hep Arda aldı. Taylan'ın üstlendiği rolün bir benzeriydi. Feghouli de ön bölgenin lideri gibiydi, Cezayirli 10 numara görevini üstlendi. Teknik direktör Fatih Terim de idman boyunca pozitif enerji verdi.