Galatasaray’da seçim bahara mı kaldı?

Son dakika haberleri... 26 Aralık tarihinde Galatasaray yönetimi seçime gitme kararı almıştı. Galatasaray seçimi yapmak için izin mi aldı? Galatasaray'da seçimin bahar aylarına kalma ihtimali bulunuyor. Seçim ne zaman olacak? İşte detaylar...
21 Kasım 2020 12:05- Son Güncelleme - 21 Kasım 2020 12:12
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray yönetimi, 10 Kasım’da yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında seçim kararı aldığını açıklamıştı. Yönetim pandemi süreci sebebiyle 26 Aralık’ta yapılması planlanan seçim için izin başvurusu yapılacağını da vurgulamıştı. 3 gün sonra yani 13 Kasım günü olağanüstü seçimli genel kurulu çağrıda bulunuldu. Yani bu çağrı resmi bir bildirge niteliği taşıyordu ama dernekler masasında henüz bir cevap gelmemişti. Galatasaray yönetimi bu resmi çağrının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen izin konusunda camiaya bir açıklama yapmadı.

Tüzük ne diyor?

Galatasaray’da birçok defa genel kurullarda divan başkanlığı yapmış hukukçu Metin Ünlü, bu konuda özel açıklamalarda bulundu. Ünlü, “Genel kurul gündemi oluşturulup resmi olarak seçimin açıklanması izin alındıktan sonra olur. Tüzüğümüzün amir 29. maddesi gereği bu tür izinler ve yasal işlemler yapılmadan ve izinler alınmadan genel kurul ilanı hukuken geçersizdir. Bu genel kurul eğer izin alınmamışsa hukuken yapılamaz. Yönetimin izin almadan böyle bir çağrı yapacağına ihtimal vermiyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan 26 Aralık’ta seçimin gerçekleşeceğine yönelik inanç camiada her geçen gün daha da azalıyor.

Galatasaray'da 26 Aralık'ta seçim olmazsa, olağan takvime göre Mayıs ayında sarı-kırmızılılar sandığa gidecek.

Bugün divan kurulu var

Galatasaray'da bugün divan kurulu toplantısı da saat 13.30'da gerçekleşecek. Toplantı video konferans sistemiyle yapılacak.