Gary Medel açıkladı: "Mauricio Isla'nın Boca Juniors'a..."

30 Mayıs 2020 01:23- Son Güncelleme - 30 Mayıs 2020 01:29
Google news abonelik

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Bologna forması giyen eski Beşiktaşlı oyuncu Gary Medel, geleceği ve Fenerbahçe forması giyen Mauricio Isla'nın Boca Juniors'a transfer iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Geleceği hakkında konuşan Medel, "Boca'nın başkan yardımcısı Juan Roman Riquelme ile sürekli konuşuyorum, neredeyse haftada bir kez. Futbol ve aile hakkında sürekli konuşuyoruz. Boca Juniors'a gelmemi teklif etti. Oraya yeniden dönmek rüya gibi olurdu. Fiziksel olarak iyi durumdayım, herhangi bir pozisyonda oynamayı seviyorum. 20 yaşında oradayken Boca'nın sahip olduğu boyutu fark edemedim. Ama Bologna'da mutluyum ve iki yıl daha sözleşmem var. Sözleşmem saygı duymayı planlıyorum" dedi.

"Isla'nın Boca Juniors forması giyeceğini düşünüyorum"

Son olarak vatandaşı Mauricio Isla'nın Boca'ya transfer iddialarını değerlendiren Medel, "Mauricio Isla'nın Boca Juniors forması giyeceğini düşünüyorum, umarım bu transfer olur. Ayrıca, Boca için Charles Aranguiz'i tavsiye edebilirim. Bildiğim kadarıyla ocak ayında onunla görüştüler. Ama transferde Isla'yı daha önde görüyorum. Arturo Vidal da Boca Juniors'da oynamak istediğini söyledi" ile sözlerini tamamladı.

25 maç 3 asist

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Şilili sağ bek; bu sezon forma giydiği 25 maçta 3 asist kaydetti.