AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gazi Koşusu’na seyirci umudu

İlk Yayınlanma : 14 Nis 2021 - 17:14 / Son Güncelleme : 14 Nis 2021 - 17:18

Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, 95. Gazi Koşusu’nu kısıtlı da olsa seyirci önünde gerçekleştirmek istediklerini açıkladı.

Gazi Koşusu’na seyirci umudu

AJANSSPOR-HABER

At yarışlarında ilkbahar-yaz sezonu çim pist koşuları bugün Veliefendi Hipodromu’nda start aldı. TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, sezonun açılmasıyla bu yıl 95. kez düzenlenecek olan Gazi Koşusu’na katılmaya aday atların prova yapmaya başlayacağını vurguladı.

Gazi Koşusu 27 Haziran'da

İHA’ya konuşan Özbelge, "Gazi Koşusu öncesi provalarda bugün iki tane var. Orhan Meker ve Ergin Talay koşuları var. Ondan sonra Sait Akson, Nadas Cihangir yarışları var, Mehmet Akif Ersoy var ve bunların neticesinde 27 Haziran’da bu provalardan başarı ile ayrılanlar Gazi Koşusu’na iştirak edecek. Katılımcılar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen o büyük kupayı almak üzere bir yarış içerisine girecekler" ifadelerini kullandı.

 

'Yarışseverler 1 yıldır hipodromdan uzak'

Ahmet Özbelge, bu yıl düzenlenecek olan 95. Gazi Koşusu’nu seyircili gerçekleştirmek istediklerini ifade ederek, "Maalesef pandemiden dolayı biz istediğimiz hazırlıkları yapamıyoruz. Yarışseverlerimizle bir arada olamıyoruz. Yarışseverlerimiz bir seneden fazla zamandır hipodromlarımızdan uzak. 

Tedbirlerden sonuç bekleniyor

Ancak aşılanma ile beraber pandemi tedbirlerinin etki gösterip rakamların düşmesiyle umut ediyoruz ki korona virüste bir gerileme olacak. Bizim arzumuz seyircilerle beraber olmadığı takdirde bir kısım seyirciyle beraber Gazi Koşusu’nu icra edebilmek. Bizim bütün çabamız bu yönde” diye konuştu.

'Ay yarışları bacasız sanayi'

At yarışlarının 250 bin kişinin ekmek yediği bir sektör olduğunu söyleyen TJK Genel Sekreteri, “Burası bacasız bir sanayi. Bu sebeple çok yoğun tedbirler alıyoruz. Tedbirlerimiz aynen ilk günkü gibi devam ediyor. Tek hedefimiz var, yarışların sürekliliğini sağlayabilmek. Onun için yarışseverlerle bir arada olmayı arzu ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.