AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Büyük takımlarımızın hakeme ihtiyacı yok"

İlk Yayınlanma : 13 Nis 2021 - 12:25 / Son Güncelleme : 13 Nis 2021 - 12:27

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, 3-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçı sonrasında konuştu. Büyükekşi hakem konusunda sert eleştiri yaptı. İşte detaylar...

"Büyük takımlarımızın hakeme ihtiyacı yok"

AJANSSPOR-HABER

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'ye 3-1 yenildikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu ve hakem kararlarına tepki gösterdi. Hakemin takdir haklarını Fenerbahçe'den yana kullandığını ifade eden Büyükekşi, bundan sonra hakem hatalarının olmaması temennisinde bulundu. 

"Bütün takdir hakları Fenerbahçe'ye kullanıldı"

Hakem kararlarını eleştiren Mehmet Büyükekşi, "Biz lige başlarken 5. olma hedefimiz vardı, buraya gelirken de 5. sıradaydık. Bu yolda futbolumuzu oynamaya devam edeceğiz ama birçok maçtan sonra hakem konuşuyoruz. Bu maçta 1. devre, verilen ve verilmeyen birçok pozisyon var. Kaleci Altay'ın yaptığı pozisyon penaltı, yine aynı şekilde attığımız gol verilmedi, birçok benzeri pozisyona faul çalınmadı, ceza alanındakine faul çalındı, gol iptal edildi. Büyük takımlarımızın hakeme ihtiyacı yok. Bütün takdir hakları, Fenerbahçe'ye kullanıldı. Vakit geçirmeler, şunlar, bunlar, sarı kart gösterilmedi. Şampiyonluğa giden yolda takımlarımıza başarılar diliyoruz, biz kendi futbolumuza bakacağız" ifadelerini kullandı.

"Hakemler daha iyi maç yönetmeli"

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi sözlerine, "Memnun değiliz, buraya gelene kadar bu şekilde 11 puanımız kaybedildi. Bugün de puan ya da puanlar alabilirdik. Bu, Türk futbolu adına büyük sıkıntı. Hakemlerimize güveniyoruz, daha iyi maç yönetmelerini arzu ediyoruz. Şu anda seyirci baskısı yok, etkilenmelerine gerek yok ama birçok maçta benzeri sıkıntılar yaşanıyor. Biz de hakem konuşmak yerine futbolcularımızın iyi oyununu konuşmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.