• Diğerleri

Gelecek sezon sahada 8 yabancı

2 Temmuz 2020 18:45- Son Güncelleme - 2 Temmuz 2020 18:45
Google news abonelik

Kulüpler Birliği ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, bEIN Sports'a telefonla bağlanarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) gelecek sezonki yabancı sınırı önerisi hakkında bilgi verdi.

"Gelecek sezon sahada 8 yabancı"

Yabancı sınırı konusunda alınmış net bir karar olmadığını vurgulayan Sepil, "Bu konuda herkes kendine göre haklı. Federasyon bize bir öneriyle geldi. Geçmişte konuşma bazında birtakım görüşmeler yapıldı. Bu konunun herkes tarafından değişik değerlendirildiğini biliyoruz. Federasyon hem milli takımdan hem de kulüplerden sorumlu. Bu sebeple hem milli takım kadrosunun hem de kulüplerin görüşünü almak zorunda. Bizden toplu bir görüş gelmemişti.

Ortada verilmiş bir karar yok. Federasyonun bir öneri paketi var. Mevcut durumda 14 tane yabancı ile imzalanabiliyor. Onların düşüncesi 12 oyuncuyla sınırlamak istiyor. İstanbul kulüpleri bunun zor olduğunu söyledi. Kontrat adetinin 14 kalması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki 3 sene içinde sahada olacak yabancı oyuncu sayısı ile ilgili bir öneri geldi. Federasyonun önerisi 20-21 sezonu için 8 yabancı oynatılması. Diğer yıllarda ise 7 ve 6'ya inmesi" dedi.

"İlk 11'de altyapıdan minimum 1 oyuncu"

Altyapıdan oyuncu oynatma zorunluluğu hakkında da bilgi veren Mehmet Sepil, "Altyapıdan oyuncu oynama konusunun federasyon tarafından çok önemsendiği bize geldi. Önümüzdeki sezondan itibaren, ilk 11'de altyapıdan minimum 1 oyuncu. Bir sonraki sezon da bunun 2'ye çıkması gibi bir görüşleri olduğunu söylediler" şeklinde konuştu.

Mehmet Sepil son olarak, "İnşallah B Ligi için federasyonu ikna eder ve gerekli kararlar çıkarsa, kulüplerin önemli bir bölümü buraya katılacaklarını bize bildirdiler" sözlerini kullanarak açıklamasını tamamladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Duraklamalarda 4 gol birden!