• Diğerleri

"Gizli tanık, örgütün Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediğini anlattı"

3 Temmuz 2020 18:45- Son Güncelleme - 3 Temmuz 2020 18:47
Google news abonelik
"Gizli tanık, örgütün Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediğini anlattı"

Fenerbahçe Avukatı Naim Karakaya, bugün Silivri'de Kumpası Davası’nın 15. celsesinin 3. gününde yaşananları Fenerbahçe TV'ye değerlendirdi.

Naim Karakaya dün dinlenen gizli tanığın ifadeleri ile ilgili soru üzerine, "Dünkü gizli tanığın adı Güneş. Sesi ve görüntüsü değiştirildi. Mahkeme çok detaylı sorular sordu. Sonrasında sanıklar ve bizler de sorular sorduk. Özetle anlatmak istediği şu; 3 Temmuz sürecinden bir süre önce birkaç toplantı için İstanbul’a geldiğini ve bu toplantıların içerisinde burada bulunan bazı sanıklarında aralarında bulunduğu kişiler tarafında yapılan toplantılarda örgütün kulüpleri özellikle Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediğini, dize getirmek istediği ve bu anlamda bazı kişilerin tutuklanabileceğinin anlatıldığı ve bu tutuklanan kişilerin bazılarından daha sonra himmet adı altında bazı paralar örgüt adına istenerek, talep edilerek bu kişilerin serbest kalacağı, daha sonrada bu kişilerin adeta örgüt için çalışmalarının sağlanacağı, örgüte adeta hizmet ettirileceğinin sağlanacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bizzat doğrudan yaşadıkları şeyleri anlattı. O süreçte konuşulanları anlattı. Önemli bir tanıktı. Bizim için değerli bir tanıktı" şeklinde konuştu.

"Amaçları Fenerbahçe'yi ele geçirmek"

"Gizli tanık, örgütün kulüpleri özellikle Fenerbahçe’yi ele geçirmek ve dize getirmek istediğini anlattı" diyen Karakaya, "İfadelerinin değerini hükümde göreceğiz ama kumpas olgusu yönünden kendisi de 2011-2012 yılına kadar bu yapının içerisinde kalmış, daha sonra bu yapı ile sorun yaşaması dolayısıyla 14 ay tutuklu kalmış eski bir mahrem imam idi. Biz anlatımlarını değerli bulduk, mahkemenin de değerli bulacağını ümit ediyoruz. Bu yönüyle önemli bir tanıktı. Buradaki amacı, saiki, içgüdüyü ortaya koyması yönünden önemli bir durumdu. Aslolan Fenerbahçe’dir. Bugün Başkanımızın da ifade ettiği gibi bu hukuk dışı odaklar Fenerbahçe’yi bir taraftan bu süreçlerle mağdur ederken bir taraftan da onun bir alt lige düşmesini istememişlerdir çünkü yaralanmış bir Fenerbahçe’yi istemiyorlar.

Değerini kaybetmiş bir Fenerbahçe’yi değil, aksine Süper Lig’deki Fenerbahçe’yi istemişlerdir. Bu yapı Fenerbahçe’yi yok etmek değil, Fenerbahçe’yi ele geçirmek ve sadece Fenerbahçe değil onun üzerinden diğer kulüplere bir gözdağı vermek, onları kontrol altına almak için yapılmış bir operasyon olduğu pek çok delille ortaya konmuştur" diyerek sözlerini noktaladı.

Ayakkabısız atılan gole inanamayacaksınız