Golbol milli sporcularından antrenör tepkisi! Yasal süreç başladı...

13 Şubat 2018 00:01- Son Güncelleme - 13 Şubat 2018 00:01
Google news abonelik
Golbol milli sporcularından antrenör tepkisi! Yasal süreç başladı...

A Milli Erkek Golbol Takımı'na davet edilen 19 sporcudan dördü, eski milli takım antrenörü Gökhan İnce'nin görevden alınmasına tepki olarak milli takım kampına katılmazken, oyuncular hakkında yasal süreç başlatıldı.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 sporcuyu da disiplin kuruluna sevk ettiklerini söyledi.

Sayyıdan, 4 sporcunun da 2004-2016 yıllarında milli takımda görev yapan Gökhan İnce ile organik bağları bulunduğunu ifade ederek, "Disiplin kurulu toplanarak savunmalarını isteyecek. Gerekiyorsa da cezai işlem uygulanacak." diye konuştu.

Başkan Sayyıdan, ayrıca 2 sporcunun da ailevi nedenlerden dolayı kampa gelmediğini, aynı işlemin bu sporculara da uygulandığını dile getirdi.

Sporcuların sevkleriyle ilgili kararı, resmi internet sitesinde de yayınladıklarını vurgulayan Sayyıdan, "Hüseyin Alkan, Abdullah Aydoğdu, Sercan Kaya ve Tuncay Karakaya'yı (planlı ve organize olarak milli takımı protesto etme), Tekin Okan Düzgün, Yunus Emre Akyüz'ü ise (geçersiz mazeret) sebebiyle disipline sevk ettik. Bundan sonra disiplin kurulunun kararını bekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Ece Türkoğlu ilk maçında harika gol attı