Golbolda Rio hazırlıkları..

2016 Rio Paralimpik Oyunları için vize alan Kadın Golbol Milli Takımı hazırlıklarını başkentte sürdürüyor.
18 Şubat 2016 11:18- Son Güncelleme - 18 Şubat 2016 11:18
Google news abonelik
Golbolda Rio hazırlıkları..

Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) çalışmalarını sürdüren milli takımda 9 sporcu bulunuyor.

Günde çift antrenmanla olimpiyatlara hazırlanan milliler, bu kampın ardından 4 kez daha Ankara'da toplanacak.

Golbol Kadın Milli Takım Teknik Direktörü Ali Tekçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rio'da madalya için şanslarının bulunduğunu savundu.

Çift idman yaparak hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatan Tekçe, şöyle konuştu: "Sabah maç, öğleden sonra kondisyon ağırlıklı hız ve kuvvet çalışması yapıyoruz. Rio Paralimpik Oyunları'nda ilk 3 takım arasında yer alabiliriz. Ancak önümüzde ilk olarak İsveç'te yapılacak önemli bir uluslararası turnuva var. Buraya olimpiyatlara vize alan ülkelerin büyük bir bölümü gelecek. Burası bizim için bir ölçü olabilir." 

Geçen yılın Avrupa şampiyonu olduklarını hatırlatan Tekçe, "Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) bizi olimpiyatlarda favori ülkeler arasında gösteriyor. Büyük bir terslik olmazsa ilk üç arasında yer alabiliriz" değerlendirmesini yaptı.

"İstiklal Marşımızı okutmayı istiyoruz"
Milli takım kaptanı Buket Atalay, Rio'nun kendileri açısından farklı bir anlam taşıdığını ifade etti.

Olimpiyatlarda başarılı olmak için mücadele edeceklerini belirten Buket, şunları kaydetti:
"Türkiye tarihinde bir takım ilk kez iki yıl önceden olimpiyatlara gitmeyi garantiledi. Bu da Türk Milli Takımı. Takım arkadaşlarıma çok güveniyorum. Şu an yükleme dönemindeyiz. Olimpiyatlarda İstiklal Marşımızı okutmayı istiyoruz. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz."

Milli takım kampında Sümeyye Özcan, Gülşad Düzgün, Seda Yıldız, Sevda Altınoluk, Neşe Mercan, Buket Atalay, Sultan Demir, Elif Yemişen, Çiğdem Zorkun yer alıyor.

Ayakkabısız atılan gole inanamayacaksınız