Göztepe'den neden ayrıldı? Emre Aygün açıkladı!

12 Temmuz 2017 13:31- Son Güncelleme - 12 Temmuz 2017 13:31
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL - Son olarak Göztepe forması giyen ve İzmir ekibinden ayrıldıktan sonra Bandırmaspor’a transfer olan Emre Aygün, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programına özel açıklamalar yaptı. Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtlayan 32 yaşındaki golcü, hedefleri ve planlamaları hakkında konuştu. Aygün’ün Radyospor’a yaptığı açıklamalar şu şekilde :

“Göztepe’ye herhangi bir kırgınlığım yok”

2,5 yıl önce Göztepe’ye gittim ve orada 2 şampiyonluk yaşadım. Sözleşmem de bitiyordu. Karşılıklı olarak dostça ayrıldık. Böyle bir ayrılık gerçekleşti. Göztepe’ye herhangi bir kırgınlığım yok. Orada çok güzel dostluklar elde ettim. Umarım Göztepe bundan sonraki süreçte de hep başarılı olur.

“Göztepe Süper Lig’de kalıcı olacaktır”

Başkan Mehmet Sepil de 3 yıl önce göreve gelmişti. İnanılmaz güzel yatırımlar yapıldı ve karşılığını da aldılar diye düşünüyorum. Gerçekten çok iyi ve futbol camiasında olması gereken dürüst insanlardan biri. Göztepe çok büyük bir camia ve Göztepe Süper Lig’de kalıcı olacaktır diye düşünüyorum.

“3-4 takımdan teklif aldım ama Bandırmaspor’u seçtim”

Başka kulüplerle de görüştük. TFF 1. Lig’den de talipler oldu. Ama hedefi olan takım olduğu için 2 yıllık sözleşme imzaladım. Ben Göztepe’ye geldiğimde 2. Lig’deydi. Şu anda Süper Lig’deler. Aynı şeye inandığım için Bandırmaspor ile sözleşme yaptım. İnşallah Bandırmaspor ile de Süper Lig’e çıkabiliriz. TFF 1. Lig’den 3-4 takımla görüştüm. Bandırmaspor’a inandığım için sözleşme yaptık. Mutluyum.

“Futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalacağım”

İnşallah 4 yıl daha futbol oynarım. Fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Herhangi bir sıkıntım yok. İlerleyen dönemlerde şartlar oluşursa futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalmak isterim. Uzun yıllar futbola hizmet verdim. Bu alanda da yine hizmet vermek isterim.

Yeni takımındaki hedefleri neler ?

Bandırmaspor ile çok yeni bir başlangıç yaptık. Bandırmaspor bir alt lige düşerek bir travma yaşadı. Ama bunu atlatacak bir kulübüz. İyi yatırımlar yapıldı ve Bandırmaspor çok güçlü bir hale geldi. Sadece ben değil, yapılan transferler var. İnşallah şampiyon olup bir üst lige, ondan sonra da Spor Toto Süper Lig’e yükseliriz. Bunun için çalışacağız.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.