"Güvenli bir ortam yoksa lig beklesin"

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, liglerin devam etmesini arzu ettiğini ancak; güvenli bir ortam olması gerektiğini vurguladı. Karaman, antrenmanlar hakkında da konuştu.
22 Nisan 2020 10:26- Son Güncelleme - 22 Nisan 2020 10:27
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Hikmet Karaman, liglerin oynatılıp oynatılmaması hakkında açıklamalar yaptı. Ligler devam etmeli mi? Sezon iptal mi edilmeli? Hikmet Karaman ne düşünüyor? Koronavirüs dönemindeki antrenman programları için fikri ne? Yanıtı...

Hikmet Karaman: "Beşiktaş 4 kişiyle çalışıyor"

Karaman, bireysel çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Ancak bu çalışmalar bir futbolcu için yeterli değil. Daha önce de söyledim buradaki amaç futbolcuların kilosunu korumak. Basında Beşiktaş'ın çalışmalara başladığı yazıyor. Bakıldığında sadece 4 kişiyle yapılıyor bu idmanlar. Almanya'da da dörderli çalışmalar söz konusu. Ama orada herkes kendi arabasıyla gidip geliyor ve duşunu da evde alıyor" şeklinde konuştu.

Hikmet Karaman: "Gerekli tedbirler alındıktan sonra"

Karaman, liglerin oynatılmasından yana olduğunu da belirterek, "Ben oynatılmasından yanayım. Fakat şu anki şekliyle değil. Zaten şu anda seyahat kısıtlaması var. Gerekli tedbirler alınırsa en uygun tarihte başlatılabilir. Sağlık önlemleri iyi bir şekilde alındığında maçlar oynanabilir. Önlemimizi iyi almadan başlarsak kulüpler nasıl oynayacak. Maça gelenler olacak, oyuncuların teması, antrenmanlar gibi durumlar olacak. Benim buradaki düşüncem yüzde 100 sağlıklı, güvenli bir ortam olmadan liglerin beklemesi taraftarıyım. Durumun temmuz sonlarına doğru daha sıhhatli bir hale geleceğini düşünüyorum. Zaten 8 tane lig maçı ve kupa maçları kalmış. 8 hafta sıkıştırılmış bir zaman diliminde 4, 5 haftada da bitirilir. Sonra lige devam edersin, transferi serbest bırakırsın olur biter" diye konuştu.