AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Haas'ın çaylak pilotu Mazepin, 19 yıl sonra Formula 1'de bir ilke imza attı!

İlk Yayınlanma : 05 Nis 2021 - 18:45 / Son Güncelleme : 05 Nis 2021 - 19:13

Son dakika Formula 1 haberleri... Haas Formula 1 pilotu Nikita Mazepin, Bahreyn Grand Prix'sinde henüz üçüncü virajda yaptığı kazayla kariyerinin ilk F1 yarışına erkenden veda etti. Kaza sonrası Rus pilot Mazepin, 2002'den beri tüm sürücüler arasında en kısa Grand Prix'sine çıkmış oldu.

Haas'ın çaylak pilotu Mazepin, 19 yıl sonra Formula 1'de bir ilke imza attı!

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

İki sezondur Formula 2'de mücadele eden ve bu sezon Haas F1 takımı pilotu olarak Formula 1'e giren Rus pilot Nikita Mazepin, ilk yarışında hüsran yaşadı. 

Sezonun ilk yarışı olan Bahreyn Grand Prix'sinde henüz üçüncü virajda yaptığı kazayla yarışa erkenden veda eden Mazepin, 2002'den beri tüm sürücüler arasında en kısa Grand Prix'sine çıkmış oldu.

Antrenman turlarında da kaza yapmıştı

Haas’ın çaylak pilotu Nikita Mazepin, Bahreyn Grand Prix öncesi düzenlenen antrenman turlarında da kaza yapmış ve Alpine pilotu Esteban Ocon ile Aston Martin pilotu Sebastian Vettel’in birinci sıralama seansında elenmesine sebep olmuştu.

Babasının parasından dolayı F1'de olduğu iddia ediliyor

Geçtiğimiz sezon Formula 2'de yarışan ve sezonu 5. sırada bitiren Nikita Mazepin'in Formula 1'e transferi oldukça ses getirdi. 

Haas F1 takımının, Rus pilot Mazepin ile yeni sezonda anlaşmasında, ünlü Rus milyarder Dmitry Mazepin'in oğlu olmasından kaynaklandığı iddia ediliyor. Çünkü Rus kimya şirketi Uralchem'in sahibi Dmitry Mazepin, sezon başında Haas F1 takımıyla büyük bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Ayrıca ünlü milyardar Dmitry Mazepin'in uzun süredir F1 takımı satın almak istediğide dile getiriliyor.

Taciz videosu gündem olmuştu

Öte yandan özel hayatıyla da gümdemden düşmeyen Haas’ın çaylak pilotu Nikita Mazepin, geçtiğimiz aylarda arka koltukta bulunan bir kadını elle taciz ettiği görüldüğü bir videoyu Instagram hesabında paylaştı. 

Kısa süre sonra videoyu profilinde kaldıran Rus pilot, tepkiler sonrası özür dilemek zorunda kalmıştı.

Haas F1 takımı ise Rus pilotun davranışlarını "iğrenç" olarak tanımlamıştı.