Hikmet Karaman: "Serdar bana penaltı çok ağır karar dedi"

21 Haziran 2020 00:31- Son Güncelleme - 21 Haziran 2020 00:36
Google news abonelik

Göztepe karşılaşmasında kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, hakem Özgür Yankaya ve 4. hakem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Serdar Gürler penaltı ağır karar dedi

Penaltı kararı yüzünden atılmadığını söyleyen Karaman, "Burada hakemin vermiş olduğu karar atılmam sebep konusu değil, bunu ayrı tutalım. Penaltıdan önce oyun içerisinde teknik direktörlerle dördüncü hakemle koçların çok iyi diyalogları olması lazım. Benim itirazlardan dolayı kırmızı kart yediğim yoktu. Penaltı öncesinde 4. hakemle konuşmak istiyorum, hakem beni oyundan atmakla tehdit etti. Hakeme itiraz yok ki... Penaltı öncesi Serdar Gürler yanıma geldi, konuşuyoruz, Serdar bana "Hocam çok ağır karar, penaltı değil" dedi. 4. hakem Serdar'ı sert bir dille uyardı ve sonra kartı gördüm. İsterseniz arayın sorun. Özgür hocam benimle konuşsa hiç sesimi çıkarmayacağım" dedi. 

"Penaltı çok ağır karar"

VAR hakemlerinin bir standartı olmadığını ifade eden Karaman, "Geçen hafta 3 tane penaltılık pozisyon var. Umut'un bir penaltı pozisyonu var herkes bunu es geçti. Ya bir tane etmedik şu ana kadar. Hakemle en ufak bir şey konuşmadık. VAR hakemlerinde standart yok k,i biri çalıyor biri çalmıyor. Sergen'den sonra kazanamayan bir takım var, stresli bir takım var. Burada bir korkaklık var, anlaşmazlık var. Yanlışsam beni düzeltin. Ben senede İngiltere'de 30 tane maç seyrediyorum. Hocalar kendi çizgilerini zaman zaman geçiyorlar oyuncularla konuşmak için. Penaltı olduktan sonra beni attırdın hocam. 4. hakem adına üzgünüm, Özgür Yankaya adına da üzgünüm. Ben hakeme yumruk mu atacağım? Zaman zaman bazı hakem arkadaşlarımdan fikir alışverişi alıyoruz. Ama bu kadar da olmaz. Penaltı çok ağır karar, verebilir de vermeyebilir de. Mesele penaltı değil" ifadelerini kullandı.