AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu, "İETT'de yoğun saat" dönemi başlıyor!

İlk Yayınlanma : 13 Nis 2021 - 21:12 / Son Güncelleme : 13 Nis 2021 - 21:20

Son dakika haberleri... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yarın itibariyle İETT'ye bağlı araçlarda "yoğun saat" uygulamasına geçileceğini duyurdu. Peki, yoğun saat uygulaması nedir?

Türkiye, Kovid-19'la mücadelede yeni döneme geçiyor. Son haftalarda vaka ortalamasının 50 bin bandına yaklaşmasıyla birlikte bugün; halihazırda varolan kararlarda değişikliğe gidilmişti. Mart ayının başında kademeli normalleşme süreci başlatılırken; vaka sayıları anormalin üstünde artış gösterince normalleşme sürecindeki imtiyazlar geri alınmıştı. Bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Kovid-19'la mücadelede değişikliğe gidildiğini, yeni kararlar alındığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyu ile paylaştığı kararlar arasında toplu ulaşım araçlarında meydana gelecek değişikliklerde bulunuyordu. Bu değişikliklerden en göze çarpanı, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü bireylerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanamayacak olmasıydı.

 

İBB, toplu taşımada değişikliğe gitti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla şehirde uygulamaya girecek yeni toplu taşıma kurallarını duyurdu. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü bireylerin İstanbulKart ve benzeri ulaşım kartlarının kapatılacağını beyan eden İmamoğlu, "yoğun saat" uygulamasını da sözlerine ekledi. Peki, yoğun saat uygulaması nedir?

Yoğun saat uygulaması nedir?

İstanbul'da yaşayan bireyler, Ekrem İmamoğlu'nun yoğun saat uygulamasını paylaşması akabinde yoğun saatin ne olduğunu araştırmaya başladı. Yoğun saat diliminde, yani 16:00 ile 19:00 saatleri aralığında 3 saat boyunca tüm toplu taşıma sistemlerinin, toplu taşıma araçlarının hizmet vermesi öngörülüyor. Bu sayede, şehirdeki insan sirkülasyonu ve yoğunluk azaltılmış olacak.

Ekrem İmamoğlu duyurdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı "yoğun saat" uygulaması temalı paylaşım şu şekilde...