AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İngiliz Federasyonu’ndan 6 kulübe ‘Süper Lig’ soruşturması

İlk Yayınlanma : 03 May 2021 - 20:36 / Son Güncelleme : 03 May 2021 - 21:13

İngiltere Futbol Federasyonu, Avrupa Süper Ligi'nin kurucuları arasında yer alan 6 İngiliz kulübü hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. İşte detaylar…

İngiliz Federasyonu’ndan 6 kulübe ‘Süper Lig’ soruşturması

AJANSSPOR-HABER

 

İngiltere Futbol Federasyonu, Avrupa Süper Ligi projesinin kurucuları arasında yer alan 6 Premier Lig kulübüne soruşturma açtı. Federasyondan yapılan açıklamada, Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham'dan lig projesine katılımlarıyla ilgili tüm evrakların talep edildiği belirtildi.

Amaç gelecekteki tehditleri önlemek

Konu hakkında yapılacak incelemenin ardından gerekli adımların atılacağı kaydedilerek, "Hükümet, Premier Lig ve UEFA ile görüşmelerimiz devam ediyor. İngiliz futbol piramidini koruyabilmek için, gelecekte benzer bir tehdidi önleyecek mevzuat üzerinde tartışıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham'ın aralarında yer aldığı Avrupa'nın önde gelen 12 kulübü, 19 Nisan gecesi yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu.

İngiliz kulüpleri 48 saatte çekilmişti

UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından 6 İngiliz kulübü de 48 saat içinde girişimden çekildiğini açıklamıştı.