AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Jürgen Klopp'tan Avrupa Süper Ligi açıklaması! "Her şey parayla ilgili"

İlk Yayınlanma : 19 Nis 2021 - 21:54 / Son Güncelleme : 19 Nis 2021 - 21:59

Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, Avrupa Süper Ligi hakkında konuştu. Alman teknik adam hiçbir şeyden haberi olmadıklarını söyledi. İşte detaylar.

Jürgen Klopp'tan Avrupa Süper Ligi açıklaması! "Her şey parayla ilgili"

DIŞ HABER - AJANSSPOR

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, Avrupa Süper Ligi hakkında açıklamalarda bulundu.

Avrupa Süper Ligi hakkındaki düşüncelerinin değişmediğini söyleyen Alman teknik adam, "Fikrim değişmedi. İnsanlar bundan memnun değil ve bunu çok iyi anlıyorum. Bu sürece dahil olmadım. Ne ben, ne oyuncular, bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Amacım her zaman UEFA Şampiyonlar Ligi'nin bir parçası olmaktı. West Ham'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayabileceği fikrini beğendim. 

"Her şey parayla ilgili"

Unutmayalım ki kulübün en önemli unsurları taraftarlar ve takımdır. Ve bunun önüne hiçbir şeyin çıkamayacağından emin olmalıyız. Taraftarların öfkesini çok iyi anlıyorum çünkü bu 12 kulübün bunu neden yaptığını tam olarak bilmiyorum. Ama her şey parayla ilgili. Her zaman daha fazla maç, daha fazla maç" dedi. 

Jürgen Klopp, 2019 yılında ortaya atılan Avrupa Süper Ligi iddialarıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Umarım Avrupa Süper Ligi denilen şey hiçbir zaman kurulmaz. Bugün Şampiyonlar Ligi'nin işlediği yapı ile futbol harika bir ürüne dönüştü. Neden Liverpool'un Real Madrid ile 10 sene üst üste oynayacağı bir sisteme ihtiyaç duyalım ki?"