Karatenin yıldızları İstanbul'da!

21 Eylül 2017 15:01- Son Güncelleme - 21 Eylül 2017 15:01
Google news abonelik
Karatenin yıldızları İstanbul'da!

Dünya Şampiyonası’nın ardından karatenin en prestijli ve yoğun katılımlı organizasyonu olan Karate 1 A Serisi etabı ile bu yıl 12’nci kez kapılarını açacak Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası ile Türk sporseverler, yıldız isimleri izleme fırsatı bulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün desteğiyle 22-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek müsabakalara, Bayrampaşa’da bulunan Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi ev sahipliği yapacak.

22 Eylül Cuma günü başlayacak 12. Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası’nda sporcular ümit ve genç kategorilerinde mücadele verecek.

İstanbul rekoru kırıldı

23-24 Eylül günlerinde yapılacak Karate 1 A Serisi müsabakaları, İstanbul’un ev sahipliği yapmaya başladığı 2011 yılından bu yana en yoğun katılımlı organizasyon olarak kayıtlara geçti.

Şu ana kadar 86 ülkeden 1282 sporcu kayıt yaptırdığı Karate 1 A Serisi’nde dünya ve kıta şampiyonları tatamiye çıkacak. Türkiye Karate Milli Takımı’nın tam kadro mücadele edeceği müsabakalarda Japonların dünya şampiyonu karatecileri Kiyou Shimizu ve Ryo Kiyuna, Avusturyalı son dünya şampiyonu Alisa Buchinger, ‘Karatenin Maradonası’ olarak lanse edilen ve kariyerinde dört dünya şampiyonluğu bulunan Azeri Rafael Aghayev gibi isimler Türk sporseverlerin karşısına çıkacak. 

Delihasan: Ülkemize duyulan güvenin göstergesi

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, 2011 yılından bu yana ev sahipliği yaptıkları organizasyona katılımın, Türkiye’ye duyulan güvenin bir yansıması olduğunu söyledi.

Başkan Delihasan, “Türk karatesinin dünyadaki yeri artık tescillendi. Türkiye’nin organizasyon düzenleme başarısı da ortadayken 2011’den bu yana en yoğun katılımın olduğu İstanbul etabı, dünyanın ülkemize duyduğu güveni göstermektedir. Olimpiyat Oyunları programına girmemizle birlikte daha değerli olan bu etaplarda elde edilecek her galibiyetin ve başarının önemi büyük. Hem milli sporcularımıza hem de tüm katılımcı, antrenör ve organizasyonda görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu gol sevincinin nedeni anlaşılamadı