AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kiralık oyuncuya sınır geliyor!

İlk Yayınlanma : 27 Şub 2020 - 22:19 / Son Güncelleme : 27 Şub 2020 - 22:19

Özellikle UEFA Finansal Fair Play Kriterleri sonrası bir çok kulüp oyuncu transferinde kiralama yöntemine yöneldi. Ancak FIFA kiralık oyuncuda yaşa bağlı yeni engeller koydu.

FIFA, kiralık oyuncu transferleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gidileceğini duyurdu. Dünya futbolunun patronu, Temmuz 2020'den geçerli olacak şekilde, futbolcuların kiralanmasına sınırlandırma getirecek.

FIFA'dan yapılan açıklamada, FIFA Futbol Paydaşlar Komitesi'nin gençlerin gelişimi için geçerli bir spor amacına sahip olmalarını sağlamak için oyuncuların kiralanması ile ilgili yeni düzenlemeleri onayladığını duyurdu.

2020 Temmuz'dan itibaren 22 ve daha büyük yaştaki oyuncuların kiralanmasına ilişkin sınırlamalar getirilecek. İki kulüp kendi arasında 2020 - 2021 sezonundan itibaren toplam 8 uluslararası oyuncuyu kiralayabilecek veya kiraya gönderebilecek. 2022-23 sezonundan itibaren bu sayı 6'ya (3 giden + 3 gelen) düşecek .

Yurt içi düzeyde, FIFA'ya üye olan ülkelerin kiralama ile ilgili kuralları uygulaması için üç yıllık bir süre belirlendi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.