Koronavirüs TRT'ye de bulaştı!

24 Mart 2020 15:33- Son Güncelleme - 24 Mart 2020 15:37
Google news abonelik

Koronavirüs (coronavirüs Covid-19) vakaları her geçen gün katlanarak artıyor. Ve medya dünyasında da görülmeye başlandı.

56 yaşında şef

AJANSSPOR-HABER

TRT'de 56 yaşındaki bir yayın şefi de virüse yakalandı. Medyaradar'da yer alan bilgilere göre duyuruyu personele bizzat TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren yaptı.

Söz konusu kişinin yapılan testi pozitif çıktı. 10 bin kişinin çalıştığı kurumda ağılıkla evden çalışma sistemine geçilse de mecburen işyerine gitmek zorunda olan herkesten koronavirüs tedbirlerine harfiyen uyması istendi.

TRT yönetimi kronik hastalığı olanlarla hamile olan personeli izne çıkarmıştı. TRT'de ilk vakanın ortaya çıkmasıyla özellikle Sevgi Stüdyosu reji odasında ortamın gerildiği kaydedildi.

CNN Türk içeri sokmuyor

CNNTürk yönetimi muhabir ve kameramanları bina içine sokmayarak, otoparktaki kulübelerde tutmaya başladı. Bu tedbir, kamouyanda büyük tepki çekti çünkü hem konfor hem de tuvalet ihtiyaçları  konusunda sorun olduğu belirtilti.

TSYD gazetecilere test istedi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) de gazetecilerden gelen talep üzerine bugün Türkiye Futbol Federasyonu'nuna (TFF) başvurda bulunarak Galatasaray-Beşiktaş derbisini statta takip eden tüm medya mensuplarının koronavirüs testine tabii tutulmasını istedi.