Les Ferdinand ırkçılığa diz çökmüyor

Bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen Les Ferdinand, Black Lives Matter hareketi için dikkat çekici ifadeler kullandı. Peki Les Ferdinand Black Lives Matter için ne dedi? İşte detaylar...
22 Eylül 2020 15:31- Son Güncelleme - 22 Eylül 2020 15:31
Google news abonelik

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Futbolculuğu döneminde yolu Beşiktaş'tan da geçen Queens Park Rangers (QPR) Futbol Direktörü Les Ferdinand, ırkçılığa karşı diz çökmenin etkisinin azaldığını ifade etti. 

QPR ile Coventry City, Cuma günkü Championship maçından önce Black Lives Matter (Siyahların Yaşamları Değerlidir) hareketini desteklemek için jest yapmadı ve oyuncular diz çökmedi.

Konuyla ilgili kulübün resmi sitesine açıklama yapan Ferdinand, verilmek istenen mesajın kaybolduğunu ifade ederek, "Mesaj kayboldu. Artık süslü bir hashtag (etiket) veya güzel bir yaka rozetinden farklı değil" ifadesini kullandı.

Les Ferdinand ayrıca, "Diz çökmek oyunda değişiklik getirmeyecek, eylemler getirecektir" diye konuştu.

Premier Lig ve İngiltere Futbol Ligi'nde oyuncular, yetkililer ve personel; pandemi arasının ardından lig başladığından bu yana, ırksal eşitlik hareketine desteklerini göstermek için maç öncesi diz çöküyor.

Amerika'da siyahi George Floyd'un polisler tarafından öldürülmesinin ardından protestolar, Avrupa'da ve Güney Amerika'da bazı ülkelere de sıçramış ve 2013 yılında ortaya çıkan Black Lives Matter hareketi yeniden canlanmıştı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.