AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Liverpool'da yeni kriz! 'Bilerek sabote ediyorlar...'

İlk Yayınlanma : 06 Mar 2021 - 15:27 / Son Güncelleme : 06 Mar 2021 - 15:31

İngiltere Premier Ligi'nde Milli futbolcu Ozan Kabak'ın formasını giydiği Liverpool'da Chelsea mağlubiyetinin ardından yeni bir kriz patlak verdi. Detaylar haberimizde...

Liverpool'da yeni kriz! 'Bilerek sabote ediyorlar...'

Liverpool için işler iyi gitmiyor... Premier Lig'de oynadığı son 6 maçın 5'ini kaybeden Liverpool'da son Chelsea mağlubiyetinin ardından son şampiyon için bardak taşma noktasına geldi.

1-0'lık Chelsea mağlubiyetinde Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, 62. dakikada Mohamed Salah'ı oyundan çıkartmış ve Mısırlı yıldızın oyundan çıkarken oldukça mutsuz olduğu görülmüştü. Salah, oyundan çıkarken Klopp'un yüzüne bile bakmadan doğruca yedek kulübesine yönelmişti.

''İstemeyen varsa ben de istemem!''

Son aylarda takımdan ayrılmak istediği konuşulan Salah için Klopp, maç sonu yaptığı açıklamada ''Takımdan ayrılmak isteyen varsa zorla tutamam, takımda olmak istemeyeni ben de takımda görmek istemem.'' sözlerini kullanmıştı.

'Takımı sabote ediyorlar'

Liverpool efsaneleri arasında yer alan Michael Owen ise İngiltere'de gündem olan sözler kullandı.

Hürriyet'teki habere göre Owen, ''Liverpool'u sabote ediyorlar. Salah ve Mane arasındaki rekabet takıma zarar veriyor. İkisi de birbirlerinin gol atmaması için takımı sabote ediyor. Mane'ye ceza sahası içinde faul yapıyorlar ama o düşmemek için ekstra mücade ediyor. Çünkü penaltı kararı çalınırsa atışı Salah'ın yapacağını biliyor. İkili arasında çok ciddi bir problem var.'' diye konuştu.

Bir diğer eski futbolcu Trevor Sinclair da Salah ve Mane arasındaki problemin çok ciddi seviyede olduğunu belirtirken ''Mane aslında daha çok takım oyuncusu, Salah ise bireysel. Bu ikili arasındaki problemi gören tek kişi ben değilimdir herhalde. İşler kötü gittiğinde bu sorunlar da ortaya çıkıyor.'' sözlerini kullandı.