"Lotito beni öldürecek ama lig tescil edilsin"

İtalya'da koronavirüs vakaları artış gösterdi. Ülkede tam anlamıyla bir kaos hali var. Futbol liglerinin devamı noktasında ise tartışmalar sürüyor. Bu tartışmalara Sampdoria'nın renkli ve eğlenceli başkanı Massimo Ferrero da katıldı. İtalya'da sezon iptal mi edilecek?
25 Mart 2020 10:12- Son Güncelleme - 25 Mart 2020 10:14
Google news abonelik

İtalya Ligi ekiplerinden Sampdoria'nın Başkanı Massimo Ferrero, koronavirüs sebebiyle yaşanan süreci değerlendirdi. Serie A'da sezon bu haliyle tescil edilmeli mi? İşte bu soruya Ferrero'dan flaş bir yanıt geldi.

Lazio, kupayı istiyor

Geride bıraktığımız günlerde Lazio Başkanı Claudio Lotito, kendilerinin şampiyonluğunu hak ettiğini vurgulamıştı. Ferrero, yaklaşık 7 bin kişinin hayatını kaybettiği günlerde, futbol oynamanın mantıklı olmadığına dikkati çekti.

Massimo Ferrero: "Lotito beni öldürecek ama lig bu sıralamayla bitmeli"

Sampdoria başkanı, "Bence artık bundan sonra neler yapacağımızı konuşmamız gerekiyor. Gidilecek tek ve doğru yol bu. Benim için bu sezon burada bitti. Bunu söylediğim için belki Lazio başkanı Lotito beni öldürecek ama benim fikrim bu sıralamayla sezonun tamamlanması yönünde" ifadelerini kullandı. Sampdoria ligde 16. sırada bulunuyor.

Brescia başkanı da Lazio'ya tepki göstermişti

Geride bıraktığımız günlerde Brescia'nın başkanı Massimo Cellino ise, "Sezona nasıl devam edebiliriz? İtalya Kupası, lig... Eğer; Lazio kupayı istiyorsa verin gitsin. Takımı yenilmez sananlar var sanırım. Bırakın, öyle inansınlar. Önümüzde ciddi bir felaket varken kupayı mı konuşalım?" yorumunu yapmıştı.

İtalya Ligi'nde sıralama nasıl?

Serie A'da Juventus ligde 63 puanla zirvede yer alırken, siyah-beyazlıları 62 puanla Lazio takip ediyor. Inter 54 puanla 3, Atalanta 48 puanla 4, Roma ise 45 puanla 5. sırada. Ligde son 3 sırayı ise Lecce, SPAL ve Brescia alıyor. (AJANSSPOR DIŞ HABER)