Mainz'dan ırkçılığa taviz yok!

9 Haziran 2020 17:33- Son Güncelleme - 9 Haziran 2020 17:39
Google news abonelik

Bundesliga ekibi Mainz, takımda çok fazla siyahi oyuncu olduğunu ileri sürerek kulüp üyeliğini iptal eden ırkçı taraftara cevap verdi.

AJANSSPOR - HABER

Mainz'in resmi internet sitesinde yer alan açıklamada; bir taraftarın kulüp üyeliğini takımdaki siyahi oyuncu sayısının fazlalığını gerekçe göstererek iptal ettiği, ırkçı taraftarın kulüp üyeliğinden ayrılmasının memnuniyet verici olduğu belirtildi.

Bundesliga ekibi "Mainz'da ırkçılığa yer yok" başlığıyla yayınladığı açıklamada, kulüp üyesinin iptal gerekçesini paylaştı.

Söz konusu taraftar kulübe gönderdiği yazıda, "Birkaç aydır kendimi bu kulüple tanımlayamıyorum. O zamandan beri Alman Bundesliga yerine Afrika Kupası'nda olduğum izlenimini edindim. Ne olacağını biliyorum ama hayır hiçbir şekilde ırkçı değilim. Tekrar gönderdim ancak bu kadarı yeter. Son haftalarda kadrolarda dokuz (!!!) siyahi oyuncu olduğu ve Alman yeteneklere daha az ve daha az şans verildiği zaman artık bu, tüm yıllar boyunca kalbime yakın olan, sevgili kulübüm değilmiş gibiydi. Noveski, Bungert, Rose, Babatz, Weiland, Bell ve diğerleri, değer ve zihniyeti temsil ettiler Bunlar kan, ter ve gözyaşlarını veren oyunculardı" ifadesini kullandı.

Mainz Kulübü ise, normalde üyeliğini iptal etmek isteyen taraftarların kendilerini üzdüğünü ancak bu durumda, kulübün sahip olduğu değerleri paylaşmayan söz konusu taraftarın aldığı kararın memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Rio sahilinde yaptıkları şov ile ilgi odağı oldular