Masterchef Uğur diskalifiye edildi! Neler söyledi?

Son dakika haberleri... Türkiye'nin en çok izlenen programlarından biri olan Masterchef'te Uğur Yılmaz Deniz, yıllar önceki sosyal medya paylaşımları sebebiyle yarışmadan diskalifiye edilmişti. Masterchef Uğur'un diskalifiye edildiği bölüm sosyal medyada da gündem oldu. Peki Masterchef Uğur diskalifiye edildikten sonra neler söyledi? İşte Masterchef Uğur'un ilk sözleri...
30 Kasım 2020 08:12- Son Güncelleme - 30 Kasım 2020 08:22
Google news abonelik

Türkiye'nin en çok izlenen programlarından biri olan Masterchef'te dün (29 Kasım 2020) Uğur Yılmaz Deniz diskalifiye edildi. Masterchef Uğur'un diskalifiye edilmesi sosyal medya gündeminde zirveye çıktı. Masterchef Uğur'un diskalifiye edildikten sonraki sözleri ise araştırılıyor. Peki 29 Kasım 2020 Masterchef bölümünde neler oldu? Masterchef Uğur diskalifiye edildikten sonra neler söyledi? İşte Masterchef Uğur paylaşımı...

Acun Ilıcalı, TV8'de yayınlanan MasterChef programındaki yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz'in sosyal medya paylaşımları nedeniyle yarışmayla ilişiğinin kesildiğini duyurmuştu.

Acun Ilıcalı şu ifadeleri kullanmıştı: "Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının sosyal medyada kullandığı terbiye sınırlarını aşan paylaşımları nedeniyle Masterchef yarışmasıyla ilişiği kesilmiştir."

Somer şef konuştu

Somer şef konuştu

Diskalifiye anının ekrana geldiği yayında Somer Şef, Uğur'u öne çağırdı. Somer şef, "Sosyal medyada çıkan talihsiz haberleri hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine yarışmaya devam etmenin uygun olmayacağına karar verdik." dedi.

Masterchef Uğur'un açıklamaları

Uğur Yılmaz Deniz ise şunları söyledi: "Şef öncelikle bu sebepten dolayı önünüze gelmek ve ayrılıyor olmak gerçekten hiç istemediğim olaydı. Sosyal medyaya başladığımda hiç aklımda böyle bir şey yoktu. O zaman ailevi problemler yaşamıştım. Çok fazla ağzımdan küfür çıktı, her yere saldırdım. Seneler geçtikçe olgunlaşıyoruz ve pişman oldum. Öncelikle sizlerden, tüm insanlardan özür diliyorum. Ne desem bilmiyorum şefim." ifadelerini kullandı.

"Aslında ben buraya gelirken şef sonuna kadar gidebilmeyi düşünüyordum" diyen Uğur gözyaşlarını tutamadı.

Uğur'un sosyal medya paylaşımı

Masterchef Uğur'un yaptığı sosyal medya paylaşımı ise şu şekilde: 

Yemek yapmak yemek sunmak çocukluğumun hayaliydi. Hayallerimin peşinden giderken yolum hep yemeğe ve mutfağa çıktı. Bu masalsı zenginliğin içinde bir yandan hayallerinizin peşinden koşarken bir yandan da büyürsünüz. Ergenlik ve delikanlılık arasında bocalar durursunuz. Ve galiba bolca hata yaparsınız aynı benim gibi. 

Bizim jenerasyonumuzun hayatının bir parçası haline gelen sosyal medya işte bu ve buna benzer hatalar için bir başka zemin haline geliverir. Sosyal medyada gündeme gelen eski ve neredeyse çocukluk dönemlerimin bazı paylaşımları benim Masterchef hikayemin sonunu getirdi.

 

Hedefim Masterchef'te final oynamaktı ve bunu çok istiyordum. Bu hedef ve isteğime rağmen bugün artık kaybettiğim Masterchef finali ve şampiyonluk ihtimali değil sosyal medyada yaptığım hata ve mahcubiyetime üzülüyorum.

 

TV8 ailesine kendilerinden çok şey öğrendiğim şeflerime yarışmacı arkadaşlarıma ve yaptığım iyi ve kötü tabaklarımda bile beni destekleyen tüm sevenlerime içten ve derin bir özür borçluyum... 

Yazdıklarımla kimi nerede ve ne zaman üzdüysem özür diliyor ve özrümün kabulünü rica ediyorum. Bağışlamak büyüklüktür çocukluğuma ve gençliğime verin...