AjanssporAjansspor uygulamasını indir

McLaren pilotları Rusya GP için görüşlerini dile getirdi

İlk Yayınlanma : 23 Eyl 2020 - 12:41 / Son Güncelleme : 23 Eyl 2020 - 12:53

Formula 1 Dünya Şampiyonası haberleri... McLaren pilotları Lando Norris ve Carlos Sainz, Rusya GP için görüşlerini dile getirdi. Peki pilotlar neler söyledi? İşte detaylar...

McLaren pilotları Rusya GP için görüşlerini dile getirdi

Melis ÖZTEK - AJANSSPOR

Rusya Grand Prix’si öncesinde McLaren pilotları Lando Norris ve Carlos Sainz, yarış hakkındaki düşünce ve görüşlerini dile getirdiler.

"11 haftada 9 yarış tüm ekip için çok yorucuydu"

Lando Norris: Bu sezonun arka arkaya üç yarışı bize hem olumlu hem olumsuz anlar yaşattı. Monza'daki olumlu sonuçlar tüm takım için güzel bir etki yarattı. Ancak Mugello'da yaşananları umarım bir daha hiçbir yarışta görmeyiz. Neyse ki kimse yaralanmadı, Rusya'da tekrar bunu konuşacağız ve bir daha olmaması için çabalayacağız. 11 haftada 9 yarış tüm ekip için çok yorucuydu, o yüzden yarışlara tekrar bakış ve dinlenmek için vakit olması iyi oldu.

"Ayrıca Rusya GP'sini heyecanla bekliyorum. Geçen yıl orada altıncı sırada bitirmiştim ve güzel sonuçlar elde etmiştim ama dediğim gibi bu geçen yıldı, yeni zorluklar ve puan elde etmek için zorlu kavgalar var. Yarışın elbette başlarında olmak istiyoruz, bütün imkânları en iyi şekilde değerlendirerek güzel sonuçlarla dönmek istiyoruz. Haydi güzel puanlar alalım!"

"Hazır hissediyorum"

Carlos Sainz: Rusya GP'sine gidiyoruz, sezonun ilk akıcı denebilecek kısmı. Arka arkaya üç yarıştan sonra önümüzdeki birkaç yarış için takvim biraz daha normal gözükmekte. 11 haftada 9 yarıştan sonra yeniden güçlenmek için biraz vakit gerekliydi. Fakat şu an hazır hissediyorum. Çok yakınken yarışların ortasında evet, işlerimiz kesildi ancak cuma günkü ilk antrenmanlarda güzel sonuçlar elde edeceğimizden eminim.

"Fanlarımızın bize Rusya'da destek olmaları çok hoş"

"Soçi'deki pistin kendine özgü zorlukları var, 90 derece dönüşler ve virajsız hızlanılacak alanlar, 180 derece sola dönüşlü üçüncü virajı da unutmamak gerek. Mugello'dan sonra fanlarımızın bize Rusya'da destek olmaları çok hoş. Elbette ki önemli olan yarışın güvenli geçmesi ve onlara güzel bir şov yapabilmek."