Mehmet Sepil devam edecek

Son dakika haberi.. TFF Süper Lig ekibi Göztepe'nin başkanı Mehmet Sepil kararını verdi. Peki Mehmet Sepil Kulüpler Birliği Başkanlığı'na devam edecek mi? İşte detaylar
12 Ağustos 2020 16:59- Son Güncelleme - 12 Ağustos 2020 16:59
Google news abonelik

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı'nın başkanlığına devam edecğini söylerken, gündemdeki konulara da değindi.

 

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından konuşan Sepil, "21 takımlı lig oynayacağız. 21 takımlı olmasının gelir kaybı yarattığı malum. Bu konuda federasyonumuzdan ve bakanımızdan yardım bekliyoruz.6 takımın lisans konusunda endişeleri vardı. Bu endişeler geniş olarak tartışıldı. İlk defa başkanlar düzeyince lisans kurulu ile görüştük. Görüş alışverişi yaptık. Bu talepleri bütün kulüplere gönderip imza alacağız. Nihai karar federasyonun" dedi.

Rezerv Lig taleplerini federasyona bir kez daha ileteceklerini söyleyen Mehmet Sepil, "Rezerv Lig kulüpler için çok önemli. 21 kulübün ortak kararıyla bunun çok hızlı olarak hayata geçirilmesini federasyondan bir daha talep edeceğiz. Çok zor bir lig bizi bekliyor. Kısa sürede 40 lig maçı. Bu 40 maçlık süreçte oyuncularımızı kaybetme riski çok daha fazla. Birçok kulübün elinde genç oyuncu var ve hiçbir yerde değerlendiremiyoruz. Bizim arzumuz bunun rekabetçi bir şekilde oluşması. Bu konuda federasyona yazı göndereceğiz ve liglerle beraber Rezerv Lig'in hayata geçmesini talep edeceğiz" ifadesini kullandı.

Sepil, yabancı sınırıyla ilgili, "Yabancı sınırı konusunda acele etmeyelim' dedik. Önümüzde zaman var, yabancı sınırıyla ilgili çalışma grubunun çok acil tahsis edilmesi gerekiyor. Bu konu tüm paydaşlar tarafından tartışılmalı ve bir daha değişmemek üzere karar kılınmasını talep edeceğiz" diye konuştu.

Başkanlığa devam edeceğini söyleyen başkan Sepil, "Başkanlık görevini bir müddet daha devam ettireceğim. Ayrılmak istememin sebebi bu işlerim yoğun olmasıydı" diye görüş bildirdi.

Harcama limitleriyle ilgili Kasımpaşa örneği veren Mehmet Sepil, "Kasımpaşa borcu olmayan bir kulüp, oyuncu transfer etmiş ama o bedeli limite yansıtamamış. Kurallar borcu düşündüğü için, 3'te 2'sini kullanamıyor. Teknik konular var, bu konuları tek tek imzaya açacağız. Buradaki 21 kulüp birbiriyle rekabet ediyor, bunu unutmamak lazım. Destekleyen kulüpler tabii ki çıkacak" dedi.

Adana Demirspor'un Süper Lig'e alınıp alınmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan Sepil, ""Bize ne federasyondan, ne 1. Lig Kulüpler Birliği'nden Adana Demirspor için gelen bir talep var" diyerek sözlerini tamamladı.