Milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu hedef büyüttü

22 Mayıs 2018 12:10- Son Güncelleme - 22 Mayıs 2018 12:10
Google news abonelik
Milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu hedef büyüttü

Sırbistan'da düzenlenen 53. Avrupa Karate Şampiyonası'nda kadınlar kumite 50 kiloda altın madalya kazanan Serap Özçelik Arapoğlu, hedeflerini anlattı. Arapoğlu, Dünya Karate Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda da kürsünün zirvesinde yer almak olduğunu söyledi.

“Zorlu bir süreç olacak”

Serap yaptığı açıklamada, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kota alma sürecinin zor olacağını belirterek, "Rakipleri tanıyorum. Bu olimpiyat sürecinde daha fazla çalışıp, üstüne koyacaklar. Biz de geçen seneden itibaren olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Çok zorlu bir süreç olacak, önemli olan bu süreçte o kürsüde yer alabilmek." diye konuştu.

İlk hedefinin olimpiyatlar için kota almak olduğunu aktaran Serap, "Kotayı aldıktan sonra başarı gelecek. Önümüzdeki kasım ayında Dünya Karate Şampiyonası var. Olimpiyatlarda ve Dünya Karate Şampiyonası'nda kürsünün zirvesinde yer almak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"İstiklal Marşı'mızı bütün Avrupa'ya dinlettik"

Milli karateci, dördüncü kez Avrupa şampiyonu olduğunu belirterek, "Dördüncü altın madalyamı kazandım, gerçekten çok mutluyum. Her sene o platformda olmak ayrı bir gurur ama bunun zirvesinde olmak apayrı gurur. İstiklal Marşı'mızı bütün Avrupa'ya dinlettik. Emeklerimin karşılığını aldığım için çok mutluyum." şeklinde konuştu.

"Artık ikincilik ve üçüncülük tatmin edici gelmiyor"

Başarıyı yinelemenin çok zor olduğunu dile getiren Serap, şunları kaydetti:

"Müsabakaya çıktığın zaman herkesin senden bir beklentisi oluyor. Çünkü birinciliğe alıştıkları için artık ikincilik veya üçüncülük tatmin edici gelmiyor. Çektiğiniz zorluğa baktığınız zaman o kürsüde olmak bile büyük başarı. Türkiye'de düzenlenen organizasyonlarda üzerimde o baskı daha fazla oluyor. Sekiz senedir kürsüdeyim iki sene üçüncü oldum, bunlar da Türkiye'de düzenlenen organizasyonlarda. Kaygı düzeyi insanın performansını etkiliyor."

“Hep zirveye oynuyoruz”

Türkiye'nin karatede dünyanın başarılı ülkelerinden biri olduğunu aktaran milli karateci, "Her gittiğimiz organizasyonda genel klasmanda hep zirveye oynuyoruz. Tabii ki herkesin beklentisi çok büyük. Erkeklerin işi biraz daha zor. Çünkü kilonda birçok başarılı sporcu var ve erkeklerde kürsünün yeri hep değişiyor. Kadınlar da ise benim kilomda üç kişi var ve bu üç kişi kendi arasında yer değiştiriyor." şeklinde görüş bildirdi.

Ece Türkoğlu ilk maçında harika gol attı