Milli takım Dünya Şampiyonası'na hazır

21 Ekim 2017 13:15- Son Güncelleme - 21 Ekim 2017 13:15
Google news abonelik

Karatede uluslararası takvimin en önemli organizasyonları arasında yer alan 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası, İspanya’da düzenlenecek. 25-29 Ekim tarihleri arasında Tenerife kentinin ev sahipliği yapacağı şampiyona ülkemizi temsil edecek Milli takımlarımız, hazırlıklarını tamamladı.

Santiga Martin Arena’da düzenlenecek şampiyonada 109 ülkeden yaklaşık 1700 karatecinin mücadele edeceği açıklanırken, 33 ferdi, iki takım dalında olmak üzere toplam 35 dalda madalya dağıtılacak.

Karate Milli Takımı, İspanya’daki organizasyonda 18 bayan, 21 erkek sporcuyla mücadele edecek.

Gençlik Olimpiyatları’na puan verecek

Bu seviyedeki en büyük organizasyon olan şampiyona, 2018 yılında Arjantin’de yapılacak 3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’na da puan verecek. Gençler kategorisindeki sporcular, aynı zamanda Buenos Aires 2018’e kota alabilmek için mücadele verecek. Kota müsabakaları ise 1 Haziran 2018 tarihinde sona erecek.

 Milli takım İstanbul ve Ankara’da hazırlandı

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Milli Takımlarımız, hazırlıklarını İstanbul ve Ankara’da yaptığı kamp çalışmaları ile tamamladı. Milliler, 22 Ekim Pazar günü sabah 07.15 uçağıyla İspanya’ya gidecek.

Erkek Milli Takım Teknik Direktörü Cengiz Çınar, verimli bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, “Yaklaşık iki buçuk aydır Ankara TOHM’da bu şampiyonaya hazırlanıyoruz. Çalışmalarımızı tamamladık ve artık müsabaka saatini beklemeye başladık. Karatenin Olimpiyat Oyunları’na da girmesiyle birlikte bizim için bu şampiyonanın önemi daha da arttı. Güçlü bir alt yapıya sahibiz ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz” dedi.

 İstanbul’da çalışmalarını tamamlayan Bayan Milli Takım Teknik Direktörü Yıldız Aras da yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Takımın durumunun çok iyi olduğunu söyleyen Aras, “Gençlik Olimpiyatları’na en yüksek puanı verecek Dünya Karate Şampiyonası’na çok iyi bir şekilde hazırlandık. Kadromuzda iyi sporcularımız var. Ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.